Співробітники Чернівецької митниці ДФС зафіксували спробу незаконного ввезення на територію України 44 монет, виготовлених у XVIII – XX ст.ст. Про це повідомили у прес-центрі ДФС.
Предмети нумізматичного характеру намагалась незаконно перемістити через пункт пропуску ʺСокиряни-Окницяʺ громадянка Молдови, яка прямувала до України в якості пасажирки легкового автомобіля ʺMercedesʺ. Для проходження митного контролю громадянка обрала смугу руху спрощеного митного контролю – ʺзелений коридорʺ, чим заявила про те, що переміщувані нею через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Під час проведення митного огляду митники виявили не задекларовані, не пред’явлені до митного оформлення, обмежені до переміщення через митний кордон України монети, які знаходилися у ручній поклажі серед особистих речей.
Серед виявленого – монети, виготовлені у 1712-1960 р.р. Одна із найдавніших монет датована 1712 роком, номіналом ʺМосковські рубльʺ, з гербом Царської Росії, з написом ʺЦрь Петрь Алексеевичʺ.
Також монети СРСР, наприклад, 1924р.в., номіналом ʺодин полтинникʺ, з написом ʺПролетарии всех стран соединяйтесьʺ. Крім того, монета, датована 1955 роком, номіналом ʺIDEUTSCHE MARKʺ, з гербом у вигляді орла, з написом ʺBUNDESREPIBLIK DEUTSCHLANDʺ.
Згідно із Законом України від 21.09.1999 №1068-XIV ʺПро вивезення, ввезення та повернення культурних цінностейʺ рідкісні монети мають художнє, історичне, наукове та етнографічне значення.
Оскільки жодних дозвільних документів на право переміщення монет через митний кордон України надано не було, співробітники митниці запровадили справу про порушення митних правил за статтею 471 Митного кодексу України. Предмети нумізматики вилучили. Їх культурна, історична цінність та вартість будуть встановлені після проведення експертизи.
Нагадаємо, санкція порушеної статті передбачає також накладення штрафу у розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.