У стінах Львівської опери відбулась презентація нового роману Марії Матіос “Жінці можна довіряти”.
{{1,2}}
Написання “Букової землі” зайняло у письменниці Марії Матіос аж 13 років, “Жінці можна довіряти” - всього 4, проте ані за об’ємом, ані за глибиною змісту вона їй не поступається. Книга об’єднує історії багатьох людей в одну суцільну розповідь і на 95% є автобіографічною. Як зазначила авторка, якщо прочитати спершу книгу “Вирвані сторінки з автобіографії”, яку вона написала у 2010 році, коли тяжко хворіла, то можна ідентифікувати реальні імена людей, які зашифровані з натяками у романі. А також, за її словами, це - перша книга, після якої ніхто не буде плакати, але за гостротою та глибиною своєї драми перевершує навіть “Солодку Дарусю”. Це “мінне поле” з історій 70-80-90-х років, яке передає трагедію багатьох українців, які не наважились про це говорити самі, але довірили свій біль Марії Матіос.
“Коли я чую чи бачу тих, хто так банує за союзом, за ковбасою, морозивом найкращим у світі, то в обов’язковому порядку дала б їм прочитати цю книжку, бо я дуже точно намагалась описати той час з побутовими деталями і всіма проблемами. Треба про це думати і аналізувати, бо багато хто тоді був молодий і недостатньо національно свідомий, як і я сама”, - розповіла авторка.
Будучи депутаткою Марія Матіос отримала листа зі Львова, який опублікувала у книзі не повністю, щоб не нашкодити родині його автора. Адже у листі чоловік звернувся з особливим проханням: вплинути на те, щоб не ухвалювали закон про розсекречення архівів КДБ та імен агентів. Про цей лист письменниця мовчала десять років.
“Там така жахлива історія. Кажуть, що я сльозогінний письменник, навмисно вигадую історії, яких не буває, але навіть я сама, коли прочитала його вперше, подумала, що такого не може бути. Цей чоловік сам придумав мені назву книжки, бо написав, що я та жінка, якій можна довіряти, і розповів свій секрет: він - один з тих агентів”, - поділилась письменниця.
Часто “привиди минулого” нас наздоганяють, проте не кожен готовий про це говорити. Як з цим впорались герої - дізнавайтесь у романі.
