Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Чи перевірить обласна прокуратура факти забруднення довкілля на Львівщині банкіром Порошенка?

Редактор сайту «Правком», член Національної спілки журналістів Віктор Корнієнко скерував звернення до прокурора Львівської області Ірини Діденко з приводу фактів забруднення земельних ділянок в селищі Славське у Сколівському районі екс-посадовцями Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
Фото: Олена Ляхович

Йдеться про колишнього директора-розпорядника Фонду Костянтина Ворушиліна та бувшого ведучого професіонала Фонду Ігоря Грицака – власників розкішних котеджів в смт. Славське на вул. Волошина.

Журналіст закцентував увагу на тому, що в серпні цього року після проведення журналістського розслідування на адресу Славської селищної ради, Державної екологічної інспекції у Львівській області ним були скеровані звернення щодо функціонування в смт. Славське на вул. Волошина низки житлових будинків, «власники яких грубо порушують санітарно-енологічні норми, використовуючи загальні несправні очисні споруди, забруднюючи тривалий час стічними каналізаційними водами довкілля».

Власниками даних котеджів виявилися, зокрема, колишні посадові особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб: екс-директор-розпорядник Фонду Костянтин Ворушилін та колишній ведучий професіонал Фонду Ігор Грицак, який свою приватну садибу використовує як туристичний комплекс "Карпатська Казка".

Водночас, як стверджує Віктор Корнієнко, належних заходів реагування з боку Славської селищної ради, Державної екологічної інспекції у Львівській області на його звернення не послідувало.

Перевірка, що була організована Славською селищною радою, мала формальний характер. Під час її здійснення не була навіть перевірена наявність паспорта на очисні споруди, якими, зокрема, користуються Костянтин Ворушилін та Ігор Грицак. Пояснювалось це тим, що «дані громадяни не проживають за даними адресами».

Працівники Державної екологічної інспекції у Львівській області, зазначає журналіст, виїхавши в смт. Славське, провели держконтроль за дотриманням природоохоронного законодавства, зафіксувавши у відповідному акті відомості про виявлені витоки рідких нечистот на грунт поблизу будівель очисних споруд.

«З акту проведення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства 02/827/811 від 05.09.2019 року також вбачається, що Інспекція керувалась рішенням Славської селищної ради №1440 від 25.10.2007 року, згідно якого Грицаку І.Ю. було надано дозвіл на збір матеріалів попереднього погодження місця розташування земельної ділянки площею 0,1 га для встановлення системи очисних споруд». – йдеться в зверненні до прокурора Львівської області.

У подальшому, вказує Віктор Корнієнко, «на власників житлових будинків на вул. Волошина за №57, №73 та №77гр. (Грицака І.Ю., гр. Грицак О.І., гр. Ворушиліна К.М.) було накладено адміністративне стягнення відповідно до ст. 82 КУпАП (Порушення вимог поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення) у вигляді штрафу в розмірі 1020 (одна тисяча двадцять) гривень».

Особливу увагу журналіст звертає наступне.

Такі заходи реагування Державна екологічна інспекції в Львівській області застосувала за обставини, що рішення Славської селищної ради №1440 від 25.10.2007 року, яким Інспекція керувалася при проведенні перевірки, скоріше за все, взагалі не існує.

Свій висновок журналіст аргументує, зокрема, тим, що Державна екологічна інспекції в Львівській області відмовила йому у наданні копії даного рішення. У свою чергу Славська селищна рада тривалий час не надає жодних відповідей на запити, що стосуються надання для ознайомлення копії рішення 1440 від 25.10.2007 року, створюючи тим самим перешкоди для подальшого журналістського розслідування.

«Враховуючи вищевикладене, прошу Вас невідкладно вжити заходів для первірки фактів, викладених у даному зверненні, та які свідчать про можливу фальсифікацію акту Державної екологічної інспекції в Львівській області про проведення державного контролю за дотриманням вимог природоохоронного законодавства 02/827/811 від 05.09.2019 року - з метою невжиття належних заходів реагування щодо порушників природоохоронного законодавства – власників будинків у Славському на вул. Волошина за №57, №73 та №77 (Грицака І.Ю., гр. Грицака О.І., гр. Ворушиліна К.М.), які тривалий час забруднюють стічними каналізаційними водами довкілля, експлуатуючи несправні очисні споруди, що були зведені незаконно на самовільно зайнятій земельній ділянці» - зазначає у своєму зверненні Віктор Корнієнко.

Нагадаємо: вважають, що Костянтин Ворушилін пов'язаний із колишнім президентом Петром Порошенком. Зокрема, Ворушилін керував банком "Мрія" Петра Порошенка (банк продали російському ВТБ 2007 року).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ