Російські військові запустили найбільш деструктивну і затратну кібератаку в історії, йдеться у заяві Білого дому про вірус NotPetya, який виник у червні 2017 року.
"Вірус швидко поширився світом і спричинив мільярдні збитки у Європі, Азії та Америці", - заявили у Вашингтоні.
Атаку NotPetya у Білому домі назвали частиною зусиль Кремля, спрямованих на дестабілізацію ситуації в Україні, що дедалі більше демонструє участь Росії у конфлікті, що триває.
Ця зухвала кібератака матиме міжнародні наслідки, пообіцяли у Вашингтоні.
Росія заперечує причетність до атаки і вказує, що російські компанії також від неї постраждали.
Нещодавно про те, що за кібератакою NotPetya стоять російські військові, заявили і британські міністри.
У перший же день поширення вірусу, 27 червня, він вразив 2 тисячі організацій, 75% жертв припало на Україну. Постраждали українські міністерства, поліція, банки, аеропорт "Бориспіль", київський метрополітен, ЗМІ, мобільні оператори, медичні компанії. Вірус блокував комп'ютери і вимагав грошей в обмін на відновлення доступу до заблокованих програм.
У МЗС Британії стверджують: кібератака лише виглядала як вимагання, але справжньою метою вірусу був не викуп, а порушення роботи українських держустанов, фінансового й енергетичного секторів економіки.
У результаті вірус поширився далі, заразивши підприємства та організації по всій Європі, в тому числі й в Росії.
Раніше українська влада звинувачувала в кібератаці на свою інфраструктуру 16-й і 18-й центри ФСБ РФ, що відповідають за інформаційну безпеку, криптографію і шифрування каналів передачі даних.