Слухай онлайн
Історія

День в історії - бій за гору Маківка

29 квітня 1915 року на горі Маківці відбувся найзапекліший бій російських військ з підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера.
29 квітня 1915 року на горі Маківці відбувся найзапекліший бій. Фото:lviv1256.com

Гора Маківка розташована у Сколівських Бескидах між селами Тухля та Головецьке понад долиною річки Головчанки, пише видання gazeta.ua.

Поруч із центральною вершиною гори є ще два нижчі верхи – східний і північно-західний. На схід від Маківки розташована гора Клева. На захід – гора Плішка. Ці три гори, що височіють на 400–500 метрів над долинами річок Опір і Головчанка, підпирають від заходу залізницю Стрий–Мукачево. Тому вони стали бажаною ціллю в карпатських боях навесні 1915 року.

29 квітня 1915 року на горі Маківці відбувся найзапекліший бій російських військ з підрозділами австро-угорської 55-ї піхотної дивізії фон Фляйшнера.

До складу цієї дивізії входили 7 сотень 1-го та 2-го куренів Українських січових стрільців.

Російські війська атакували з трьох сторін. Вони захопили перші лінії окопів та 114 полонених. Внаслідок артилерійського вогню та контратакам двох куренів січових стрільців їх відкинуло з австро-угорських позицій. Втрати росіян того дня становили 572 осіб.

Другий штурм центральної вершини Маківки провели 30 квітня – 1 травня 1915 р. силами двох полків російської армії.

Загальний наступ росіян 1 травня призвів до першого захоплення вершини Маківки та полону 588 солдатів айстро-угорської армії.

Ввечері 3 травня 1915 р. два курені легіону УСС вивели у резерв 130-ї австро-угорської бригади.

Протягом чотирьох днів українські січові стрільці вистояли під натиском російських військ і зуміли втримати позиції.Стратегічні плани російського командування повністю зірвались. Через великі втрати російські війська не змогли продовжити наступ. Через тиждень мусили поспішно відступати перед австрійськими підрозділами, що підійшли.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ