Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

День в історії: "Криваве вогнехреща" – початок протистояння на Грушевського

Фото з інтернету
Фото з інтернету
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
Фото з відкритих джерел
1/3
19 січня 2014 – відбулися події, які увійшли в історію, як протистояння на Грушевського. Вони стали початком гарячої фази Революції гідності.

Як зазначає УІНП, перехід від мирних протестів до силового протистояння з режимом Януковича був відповіддю на ухвалення 16 січня 2014-го «диктаторських законів». Після понад півтора місяця протестів громадян тодішня влада законодавчо посилила репресії проти активістів та обмежила демократичні свободи.

19 січня у Києві зібралося вже традиційне недільне віче. На знак протесту проти ухвалених «Законів про диктатуру» частина мітингувальників вирішила пройти вулицею Грушевського до Верховної Ради. На той момент силовики вже блокували доступ до урядового кварталу. У відповідь на цю спробу протестувальників внутрішні війська застосували проти активістів травматичну зброю, сльозогінний газ, світло-шумові гранати і водомети, які заборонені при мінусовій температурі. А протестувальники використали коктейлі молотова та підпалили перші шини.

Події 19 січня назвали Вогнехрещам.

Уже 22 січня стало відомо про перших загиблих майданівців. Смертельних поранень із вогнепальної зброї зазнали Сергій Нігоян із Дніпропетровщини та білорус Михайло Жизневський. Поранений того дня львів’янин Роман Сеник помер за кілька днів у лікарні. 22-го під Києвом виявили тіло зі слідами тортур викраденого напередодні львів’янина Юрія Вербицького. За кілька днів унаслідок отриманих травм померли майданівці Олександр Бадера та Богдан Калиняк.
 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ