Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Денис Шмигаль приїхав до Львова

У рамках робочої поїздки до Львівської області Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль взяв участь у церемонії випуску молодих лейтенантів з Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
Фото: Урядовий портал

У Львові відбувся випуск офіцерів Національної академії сухопутних військ

В урочистостях, що відбулися з дотриманням усіх визначених Міністерством охорони здоров'я карантинних норм, взяли участь: генерал-полковник Збройних сил України, начальник Генерального штабу, Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак, генерал-лейтенант, начальник Національної академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного, начальник Львівського гарнізону Павло Ткачук, генерал-лейтенант, командувач Сухопутних сил ЗСУ Олександр Сирський, Міністр Кабінету Міністрів України Олег Немчінов, заступник Міністра оборони України Ігор Халімон, голова Львівської обласної державної адміністрації Максим Козицький, голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин, Львівський міський голова Андрій Садовий, Єпископ курії Києво-Галицького Верховного Архієпископства УГКЦ владика Степан Сус, командир об'єднаної багатонаціональної тренувальної групи "Україна" полковник Джон Моклі та інші.

Випускники Академії в форматі відеозвернення заслухали вітальне слово Президента України, Верховного головнокомандувача Збройних сил України Володимира Зеленського та Міністра оборони України Андрія Тарана.

Виступаючи перед випускниками, Денис Шмигаль зокрема зазначив, що, на жаль, через коронакризу урочистості доводиться проводити в особливому форматі, без батьків і рідних випускників, але попри це "рідні випускників все одно спостерігають за церемонією в режимі онлайн та пишаються випускниками". Очільник Уряду побажав молодим офіцерам стати новою елітою держави та нагадав, що вони є випускниками одного з найстаріших військових навчальних закладів України. "Вже сьогодні серед випускників Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є ціла когорта героїв, а дев'ятеро випускників носять найвище звання Героя України, близько 400 випускників нагороджені найвищими нагородами держави, 64 випускники виконали свій військовий обов'язок до кінця і на жаль сьогодні вони не з нами", - заявив Денис Шмигаль та попросив вшанувати пам'ять загиблих випускників Академії хвилиною мовчання.

"Національна академія сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного є елітарним вищим навчальним закладом. Впевнений, ті знання, які ви отримали тут, допоможуть вам у щоденній службі народу України. Завдяки співпраці з нашими міжнародними партнерами ми володіємо найкращими в світі методиками підготовки професійних військових фахівців. Ви всі пройшли навчання і на практиці освоїли найкращі технології і впевнений, що з честю і гідністю, з повною відповідальністю перед українським народом зможете використати свої знання", - заявив Прем'єр-міністр.

Також він подякував науковому і викладацькому складу Академії та її керівнику - доктору історичних наук, професору, генерал-лейтенанту Павлу Ткачуку, які "з щирістю, з повною відданістю передали випускникам свої знання і навички".

Звертаючись до випускників, Прем'єр-міністр наголосив: "Ви еліта українського війська, ви еліта української держави. Бажаю вам щасливої офіцерської долі, бажаю вам перемог, зичу вам здоров'я, успіхів і удачі. Слава Збройним силам України! Слава Україні!"

За дорученням Президента України Денис Шмигаль вручив випускникам Академії сухопутних військ - учасникам бойових дій державні нагороди. 131 цьогорічний випускник є учасником бойових дій в зоні проведення ООС, які вступили на навчання в Академію безпосередньо з фронту. Вісім цьогорічних випускників за мужність і героїзм під час війни нагороджені державними нагородами.

Найкращим випускником Академії 2020 року став лейтенант Єгор Настика, він закінчив Академію з золотою медаллю та став кандидатом у майстри спорту зі станової тяги. Головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак вручив найкращому випускникові Академії спеціальну нагороду - золотий пернач.

Випускники Національної академії сухопутних військ склали урочисту клятву українського офіцера. 11 з них закінчили навчання в Академії з відзнакою та золотою медаллю.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ