Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка  |  Політика

Денис Шмигаль: Завдання влади — створити дійсно конкурентний ринок природного газу

У п’ятницю, 28 серпня, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада, на якій обговорили питання роботи ринку газу в Україні, а також його вартості для населення. Про це Гал-інфо повідомили у пресслужбі Кабінету Міністрів.

У п’ятницю, 28 серпня, під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулася нарада за участі в. о. Міністра енергетики Ольги Буславець, голови правління НАК «Нафтогаз» Андрія Коболєва, заступника голови Антимонопольного комітету України Дар’ї Чередніченко та члена НКРЕКП Оксани Кривенко. Учасники наради обговорили питання роботи ринку газу в Україні, а також його вартості для населення.

Очільник Уряду нагадав, що з 1 серпня в Україні почав працювати ринок газу для населення.

«Конкуренція — це найкращий інструмент, який дозволяє споживачам отримувати якісні послуги за найвигіднішими цінами. Зокрема, завдяки впровадженню ринкових цін на газ у серпні та вересні в Україні найнижча ціна на блакитне паливо за останні 5 років. Зараз завдання всіх відповідальних органів влади — створити дійсно конкурентний ринок та проконтролювати, аби не було будь-яких зловживань», — зазначив Денис Шмигаль.

Голова правління НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв відзначив важливість переходу української енергетики до моделі ринкового ціноутворення. За його словами, рішення про скасування дії механізму публічних спеціальних обов’язків (ПСО) на ринку природного газу було доцільним, адже якби сьогодні цей механізм продовжував діяти, ціни на газ були б значно вищими.

Член НКРЕКП Оксана Кривенко зауважила, що газзбути оприлюднюють ціни для населення із суттєвим запізненням. Крім того, з липня облгази та газзбути припинили вказувати на платіжках ЕІС-код, що ускладнює споживачам перехід до іншого постачальника газу. Оксана Кривенко заявила, що НКРЕКП планує ініціювати відповідні перевірки.

Зі свого боку заступник голови АМКУ Дар’я Чередніченко додала, що значний відсоток гравців ринку природного газу в різних регіонах виставив однакову ціну, яка змінюється синхронно. Такі дії містять ознаки скоординованої цінової політики. Антимонопольний комітет вже видав рекомендації газзбутам щодо своєчасного інформування побутових споживачів про зміни цін на природний газ. А також встановити ціни на рівні, що існував би за умов наявності значної конкуренції на ринку постачання природного газу. Рекомендації є обов’язковими для розгляду.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ