За словами директора департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Руслана Гречаника, на Львівщині триває активна робота із залучення в галузь коштів міжнародної технічної допомоги.
Відтак, за сприяння департаменту в екологію області залучили понад 8,7 млн євро коштів іноземних інститутцій. Зокрема, у 2018 році за кілька кілометрів від Львова, на Яворівщині, відкрили унікальний притулок для бурих ведмедів «Домажир», вартістю 1,5 млн євро. Також сюди відносяться кошти «Зелених інвестицій» або «Кіотські кошти» в сумі 29,9 млн. грн. Про це повідомляє прес-служба Львівської ОДА.
Окрім того, реалізують 4 проекти Програми Польща-Білорусь-Україна 2014-2020, на загальну суму 6,2 млн євро, в одному з них «РовеЛове Розточчя – разом попри кордони» Департамент є партнером та реалізовує ряд навчально-промоційних заходів.
«Департаментом спільно з 5-ма партнерами реалізовується Проект «RoweLove Розточчя – разом попри кордони» за кошти Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020 у межах Європейського інструменту сусідства.Загальна вартість проекту 2,01 млн. євро, у тому числі 574,9 тис. євро для України», - зазначив Руслан Гречаник.
За ці кошти планують здійснити: будівництво та обладнання еколого просвітницького візит-центру на території Яворівського НПП, ознакування 110 км центрального веломаршруту Розточчя та будівництво 14 пунктів обслуговування велосипедистів, підготовка кадрів для надання якісних туристичних послуг в умовах бережного ставлення до природи регіону Розточчя – цикл велотурів, екопікнік, воркоши, виставки, розробка та видання туристичних друкованих та цифрових матеріалів, що описують природні та культурні цінності Розточчя.
«RoweLove Розточчя – разом попри кордони»сприятиме популяризації регіону Розточчя, Яворівського НПП та біосферного резервату «Розточчя» в цілому, збільшенню туристичного потоку та розширення туристичних можливостей, популяризації велотуризму, розвитку сільської інфраструктури, популяризації екомислення, впровадження освітніх проектів та позитивне ставлення до природи серед людей різного віку.