Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Депутати ЛОР закликали відновити звання Героя України Степанові Бандері

У вівторок, 25 липня, депутати обласної ради прийняли звернення до Президента України, Верховної Ради України щодо відновлення звання Героя України Степанові Бандері. Про це повідомили 26 липня у пресслужбі ЛОР. Нижче публікуємо текст звернення.
Фото: ЛОР

"Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо відновити історичну справедливість та повернути Степанові Бандері звання Героя України. Вважаємо, що рішення Донецького окружного адміністративного суду, який скасував Указ Президента України про присвоєння звання Героя України, було заполітизованим.

Діяльність Степана Бандери символізує цілу епоху боротьби України за власну незалежну соборну державу, а його ім’я стало символом українського національно-визвольного руху.

Степан Бандера жив і боровся в той час, коли сама боротьба виглядала безнадійною, а мета – недосяжною. Він однаковою мірою протистояв як сталінському, так і гітлерівському режимам. І зрештою саме Бандера переміг. Україна стала незалежною. А тоталітарні системи, яким він протистояв, зникли.

Бандеру боялись живим і з ним борються навіть після його смерті. Проти нього працювала вся потуга пропагандистської машини СРСР. Проти нього дотепер працює пропаганда росії.

За незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за незалежну Українську державу Президент України присвоїв у 2010 році звання Героя України Степанові Бандері.

А втім, Донецький окружний адміністративний суд цей Указ Президента про присвоєння звання визнав незаконним і скасував. Підставою було те, що Указ був виданий із порушенням норм, адже С. Бандера не був громадянином України.

Звертаємо увагу, що у XX столітті Україна перебувала під окупацією різних тоталітарних систем. На боротьбу з цими системами стали справжні Герої України, які головною метою свого життя вважали відновлення самостійності і незалежність України. Особливо актуальним це є сьогодні, в час повномасштабної агресії московії в Україні та окупації частини української території. 

Визнання цього величезного геройського вчинку та заслуг, пов'язаних із відновленням та розвитком незалежної України, і є встановлення історичної справедливості.

Свого часу Степан Бандера сказав: «І прийде час, коли один скаже: «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть: «Героям слава!». Саме зараз настав цей час! Як і настав час повернути звання Героя України Степанові Бандері.

Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо Президента України та Верховну Раду України внести зміни до Закону України «Про державні нагороди України» та Указу Президента України від 2 грудня 2002 року № 1114/2002 «Про звання Героя України» в частині можливості присвоєння статусу «Герой України» особам, які не мають або не мали громадянства України.

Закликаємо Президента України відновити Степанові Бандері звання Героя України.

Україна повинна пам’ятати і належно вшановувати своїх Героїв!

Слава Україні! Героям слава!".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ