Слухай онлайн
Політика  |  Cуспільство

Держдума РФ звинуватила Україну в етноциді російського народу

Державна дума РФ ухвалила заяву, в якій звинуватила Україну в етноциді російського народу через ухвалення Верховною Радою закону "Про освіту". Про це повідомив "Интерфакс".

У заяві йдеться, що закон "Про освіту" стане "актом етноциду російського народу в Україні".

На думку депутатів Держдуми, цим законом порушено базові стандарти ООН та Ради Європи про захист мовної самобутності корінних народів і нацменшин.

У документі наголошують, що із 2020 року система освіти в Україні стане повністю українськомовною, що призведе до зникнення російськомовних шкіл і класів, а також шкіл для національних меншин.

Держдума відправить свою заяву до ООН, Міжпарламентського союзу, Міжпарламентської асамблеї держав – учасниць СНД, Парламентської асамблеї Організації Договору про колективну безпеку (ПА ОДКБ), Парламентської асамблеї Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ПА ОБСЄ), Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Генсека Ради Європи та парламентів європейських держав.

5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про освіту", 25 вересня його підписав президент України Петро Порошенко, а 27 вересня його опублікували в газеті "Голос України".

Документ запроваджує 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.

Занепокоєння через мовну статтю в законі вже висловила низка країн: Угорщина, Молдова, Польща, Росія, а також Болгарія та Греція. Президент Румунії Клаус Йоганніс заявив, що вирішив не відвідувати Україну в жовтні через новий український закон "Про освіту". У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що візит президента Румунії до Києва не скасовано, а перенесено.

У міністерстві закордонних справ Угорщини заявили, що блокуватимуть будь-яке подальше зближення України та ЄС через закон "Про освіту".

Міністр закордонних справ Павло Клімкін зазначив, що Україна зберігає умови для вивчення нацменшинами рідних мов. За його словами, знання державної мови – це питання національної безпеки.

Прес-секретар високого представника ЄС з питань зовнішньої політики та політики безпеки Федеріки Могеріні Майя Косьянчич заявила, що владі України слід якомога швидше звернутися до Ради Європи по експертний висновок про новий закон "Про освіту", розділ якого про мову освіти викликав критику.

Гордон

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ