Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Українська школа за кордоном: у планах новий проєкт

Вчора, 30 вересня, відбулася зустріч із директоркою Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Іриною Ключковською. Мова йшла про спільні проєкти МІОК та департаменту освіти. Про це повідомили 1 жовтня у прес-службі ЛОДА.

Одним із проєктів, над якими планують працювати департамент та МІОК є ʺУкраїнський освітній всесвітʺ.

Наразі досі немає повного переліку українських шкіл вихідного дня за кордоном. Це ускладнює комунікацію педагогів та ізолює їх один від одного. Проєкт допоможе сформувати український освітній простір задля розвитку української школи за кордоном, а також дасть змогу в онлайн-режимі швидко і якісно створювати новий інтелектуальний продукт, обмінюватися досвідом, шукати та знаходити нові підходи до роботи із дітьми різних вікових категорій.

ʺНаразі є також можливість дистанційного навчання, коли уроки проводитимуться онлайн. Є хороші, сильні педагоги з будь-яких предметів, які допомагатимуть розвиватися проєкту і вчитимуть дітей. Спробуємо пілотний проєкт і побачимо, як все це працюватиме. Допомагатимемо фінансово, а також методичним забезпеченням. Думаю, усе вийдеʺ – підсумував директор департаменту освіти та науки Олег Паска.

ʺАкцент у роботі над проєктом ми робимо на школах, які викладають цикл українознавчих предметів. Якщо ми хочемо, щоб з дітей, які навчаються за кордоном виросли прихильники, симпатики України і люди, які колись працюватимуть з нашою державою, то має бути підтримка подібних проєктів і спільна робота над ними. Наразі ми маємо вже 70 зареєстрованих шкіл, які цікавляться співпрацею з нами, і кількість таких шкіл тільки зростаєʺ – наголосила Ірина Ключковська.

ʺУкраїнський освітній всесвітʺ покликаний допомогти українознавчим освітнім закладам за кордоном, налагодити ефективну фахову комунікацію між педагогами. Це онлайн-портал для шкіл, де вчителі та директори зможуть обмінюватися досвідом, навчальними матеріалами, обговорювати питання покращення, модернізації та інновацій в освітньому процесі українознавчих освітніх закладів за кордоном. Також на порталі можна буде поширювати знання про українську культуру та історію у країнах проживання.

ʺНаш інститут працює над українською мовою, як іноземною. Ми пишемо й видаємо підручники, щоб люди могли собі взяти їх і працювати, вчити дітей. По-перше, ʺУкраїнський освітній всесвітʺ – це буде інформаційний ресурс, де педагоги будуть довідуватися нову й корисну інформацію. Плануємо його як інформаційний ресурс, і як комунікаційну платформу, щоб вчителі працювали і домовлялися, знайомилися між собою. Хтось захоче обмінювалися матеріалами, уроками, планами і тематикою уроків, а хтось цікавитиметься історією та культуроюʺ, – зауважила Ірина Ключковська.

Портал має стати майданчиком для налагодження ефективнішого діалогу та обміну досвідом, де педагоги, викладачі та науковці із закордонних освітніх установ матимуть змогу популяризувати українознавчі студії, спілкуватися, ділитися інформацією про освітні, культурні, наукові проєкти, навчальними розробками та спільно створювати нові матеріали в онлайн-режимі. В ідеальному варіанті портал має містити інтерактивну карту, де можна буде побачити кожен заклад, де є освітній український компонент – школи, вищі українознавчі студії, музеї. Далі з тої карти, можна буде обрати заклад, який сподобався найбільше і побачити повну інформацію про нього, а саме: в якому він місті, скільки дітей навчається, які є класи, яка історія виникнення закладу, контакти тощо.

У подальших планах проєкту – можливість підвищення кваліфікації вчителів з-за кордону та залучення науковців з різних сфер щодо популяризації української культури та покращення іміджу нашої країни в українознавчих освітніх закладах за кордоном.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ