Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Для керівників професійно-технічних закладів організували Освітню академію

Департамент освіти і науки спільно з проєктом EU4Skills та німецькою міжнародною організацією GIZ Україна не втомлюються розвивати освіту Львівщини. Про це повідомили 21 листопада Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Основними завданнями такої співпраці є підвищення ефективності реформ, покращення якості та престижності професійно-технічної освіти та її відповідності вимогам ринку праці, а також модернізація інфраструктури у закладах ПТО.

Надихатися і вчитися новому прийшло багато керівників закладів. В перший день говорили про Стратегію розвитку освіти Львівщини разом із директором департаменту освіти і науки ЛОДА Олегом Паскою.

«Ми живемо в часи суцільного хаосу, і суцільного реагування на соціальні мережі і на емоції людей. Інтернет і соціальні мережі мають величезний вплив. Один із директорів фейсбуку, засновник платіжної системи PayPal Пітер Тіль каже, що якщо раніше, років 40 тому, американський уряд думав, про те, як забезпечити польоти в космос, висадку на Місяць, як опанувати ядерну енергію і загалом будував стратегічні плани, то сьогодні уряд переймається пільгами, стандартами і забезпеченням медичного страхування. Ми маємо робити з цього висновки. Інновації важливі, наведу три цікаві цифри: венчурні фонди США в нові ідеї та винаходи вкладають 0,2% ВВП США. З цього, в результаті, утворюється 12% робочих місць, які дають 20% податків ВВП країни. Оце результат того, на що треба звертати увагу під час розвитку освіти і не тільки. Для кожної галузі має бути стратегія і план, тоді ми матимемо постійний розвиток. Важливо розвивати профтехосвіту, як одну зі складових будівництва успішної країни» – зауважив Олег Паска.

Серед спікерів були Степан Куйбіда – директор економічної політики ЛОДА, який розповів про стратегію розвитку Львівської області та формування ринку праці. Також спікерами були Олена Тихончук – директорка, ТзОВ «Рувітекс Захід Трейд», яка ділилась запитами бізнесу. Про партнерство говорили зі Свистович Лілією – директоркою КЗ ЛОР "Винниківська загальноосвітня санаторна школа І-ІІІ", вчителькою фізики, сертифікованою тренеркою Agile Eduscrum, засновницею та головою ГО "Школа Мрій", а про стратегію організації розказав Андрій Пундор – керівник відділу стратегії Інститу міста.

«План організації, дії, проєкти формуються навколо SWOT-аналізу. Перше, це треба виділити слабкі і сильні сторони. Потім подивитися які можливості відкриваються під час реалізації та які є загрози під час здійснення. Ну а далі – діяти» – пояснив Андрій Пундор. Василь Кашевський – консультант зі стратегічного планування, програма ЄС EU4Skills дав рекомендації закладам ПТО: «По-перше, прагматичні та виважені пропозиції щодо заходів – а не просто надсилання пропозицій «для кількості». По-друге, жодних планів без грошей і жодних грошей без планів. Загальна вартість всіх заходів плану реалізації повинна орієнтовно відповідати обсягу коштів, які можуть надійти в систему за три роки. І, по-третє, визначення з пріоритетами».

Протягом двох днів учасники Освітньої Академії змогли дізнатися більше про стратегію розвитку, організацію та партнерство закладів професійно-технічної освіти. Серед програми завершального дня була мотиваційна та корисна лекція від ректора ІТ СТЕП Університету Віктора Волошина, який говорив про маркетинг закладу освіти та як постійно бути в тренді. Серед спікерів також була Віра Пустовіт, яка провела лекцію про інтернет-комунікаці, розказала як від стратегії перейти до практики та як навчальному закладу «продавати» себе через інтернет мережі. Отож другий день академії пройшов не менш насичено. Серед спікерів була також Рибак Наталія, - заступниця директора Навчально-методичного центру ПТО, яка розказала про ліцензування освітніх послуг.

«МОН України розробило та пропонує для громадського обговорення нову редакцію Ліцензійних умов провадження освітньої діяльності – електронне ліцензування послуг у всіх сферах освіти. Все це регламентується нормативними актами, насамперед законами України: ЗУ «Про ліцензування видів господарської діяльності», ЗУ «Про освіту» та ЗУ «Про професійну (професійнотехнічну) освіту. А також рядом актів Кабінету Міністрів та листами МОН України. Ліцензування у сфері професійної (професійно-технічної) освіти – це важлива процедура визнання спроможності закладу провадити освітню діяльність за професіями включеними до Національного класифікатора професій. Важливо аналізувати ринок праці регіону, укладати угоди з потенційними роботодавцями та проводити опитування випускників» – наголосила Наталія Рибак.

Освітня Академія, створена департаментом освіти і науки ЛОДА спільно з проєктом EU4Skills та німецькою міжнародною організацією GIZ Україна, навчала директорів та директорок закладів як будувати стратегію розвитку та як ставати краще і розвиненіше.

«Цей захід спрямований на вдосконалення та розвиток. Кожен директор закладу професійної освіти лідер в своєму освітньому середовищі, але інколи цього недостатньо, аби сформувати хороший колектив. Саме тому в програмі навчання багато уваги приділено формуванню команди та партнерству. Мережа закладів широко розкинута по населених пунктах області і не так часто, особливо зараз, є можливість зібратися, щоб поспілкуватись чи обмінятись досвідом. Дуже важливо, що керівники закладів ПТО почули загальноукраїнську та регіональну стратегію розвитку професійної (професійно-технічної) освіти. Відтак є розуміння як планувати роботу та модернізовувати навчальні заклади на наступні роки. Переконаний, що за ці два дні всі учасники Освітньої академії отримали багато емоцій, знань та досвіду. Всім дякуємо за участь» – зазначив  Іван Пикус, начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної науки.

Освітня Академія – це сучасний формат підвищення кваліфікації з високопрофесійними спікерами, які діляться знаннями та досвідом, аби освіта Львівщини виходила на якісно новий рівень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ