Для того, щоб діти змогли 1 вересня повернутися за парти та здобувати якісну освіту, а навчальний процес був безпечним як для учнів, так і для педагогічних працівників, департамент освіти і науки Львівської ОВА підготував низку рекомендацій. Мова йде як про безпеку під час повітряних тривог, так і про загальну безпеку освітнього процесу.
Зокрема, у Департаменті рекомендували:
Переобладнати закриті школи, народні доми, бібліотеки, приватні будинки, у яких ніхто не проживає, для проживання українців, що потерпіли від московської агресії і стали ВПО, та зараз тимчасово проживають у закладах освіти.
Обрати для кожного закладу форму навчання, виходячи з наявності укриття:
Якщо у школі є належне укриття й усі учні та педколектив можуть поміститися в це укриття, тоді обирається очна форма навчання.
Якщо у школі є укриття, у якому поміщається половина учнів школи, тоді рекомендовано змішане навчання за принципом – чергування очного та дистанційного навчання.
Якщо поруч зі школою є укриття у державній, комунальній, громадській, чи приватній будівлі, тоді можна, погодившись використання цього укриття з власником, розпочинати очне чи змішане навчання залежно від розмірів приміщень та кількості учасників освітнього процесу.
Якщо ні у школі, ні поруч немає укриття і нема можливості створити найпростіше укриття, тоді рекомендовано розглянути наступні можливості: підвозити учнів 1-4 та 10 - 11 класів до школи з укриттям, щоб проводити очне навчання в іншу зміну.
Враховуючи розташування школи, безпекову ситуацію (прикордонна територія з країнами ЄС, гірські віддалені райони, відсутність поруч інфраструктурних об'єктів тощо) педагогічному колективу спільно з батьківським комітетом визначити форму навчання, що відобразити у письмових заявах - згодах батьків. Окремо продумати зазначити спосіб розосередження та укриття учнів та педагогічного персоналу на випадок погіршення безпекової ситуації.
Організувати повноцінне дистанційне навчання на єдиній платформі та визначити дні та заходи очного характеру для соціалізації дітей.
Під час облаштування укриттів використати Рекомендації ДСНС відповідно листа від 30.08.2017 року №02-12284/162.
Відповідного листа надіслали до органів управління освіти ТГ області.
З повною версією документа можна ознайомитись за покликанням:
Варто зауважити, що на Львівщині зараз працюють 1117 закладів загальної середньої освіти, в яких навчаються понад 280 тис. школярів, зокрема 1341 дитина з-поміж ВПО.