Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Дострокові вибори в Раду восени неминучі, – Вадим Карасьов

«Бувають такі ситуації, коли ніхто не хоче розвитку певного сценарію і певних форм вирішення конфліктів, але конфігурація інтересів і конфігурація подій призводить саме до такого сценарію. Тому що є логіка подій, а не бажання політичних сил», – сказав у коментарі Гал-інфо політолог Вадим Карасьов.
kp.ua

Він уточнив, що більшість політичних сил не зацікавлені в виборах, але колапс коаліції не залишає іншого розвитку ситуації.

«Напевно сьогодні ніхто, крім Опозиційного Блоку і, можливо, Батьківщини, не хоче дострокових виборів. Але вони можуть бути єдиним інструментом вирішення політичної та урядової кризи», – висловив думку політолог.

За його словами, в середині лютого після звіту уряду можуть відбутися косметичні зміни складу Кабміну, проте це не розв’яже системної кризи. Відставки всього Кабінету міністрів включно з прем’єр-міністром не буде, адже немає альтернативної кандидатури, за яку проголосує більшість парламенту.

«Саакашвілі не набере. Гройсман, Турчинов – теж ні. І навіть Більдт ні. Тому цей самий уряд залишатиметься виконувачем обов’язків. Він і так ослаблений політично, а якщо додати статусне ослаблення, то це ще поглиблює конфлікт», – наголосив Вадим Карасьов.

Він пояснив, що криза пов’язана з недієздатністю коаліції, яка зв’язує руки уряду.

«Днями відбулася перепалка міністра охорони здоров’я із одним з депутатів. На закиди, що міністерство не працює, міністр нагадав, що подав три закони до Верховної Ради, але їх не було розглянуто й ухвалено. То що це за уряд, який не має більшості, щоб ухвалити розроблені ним закони? Це інституційний колапс», – сказав політолог.

Він нагадав європейські демократії, де парламентські коаліції не є юридичними інститутами, а лише політичними інструментами. Є коаліція (більшість) – уряд працює. Немає – йде у відставку. Натомість у нас коаліція за конституцією – державний інститут. Тому байдуже, що фактично її немає. Юридично вона існує, тому уряд продовжує працювати.

На думку Вадима Карасьова, вічно це не може тривати.

«Скоріш за все, вибори відбудуться в вересні. Це значить, що оголошені будуть всередині літа. Думаю, коли буде закінчуватися весняна сесія, яка завершується 22 липня», – припустив експерт.

Він зазначив, що серпень є «мертвим» політичним сезоном, тому в цих умовах завжди виграє виконавча влада. Отже, до осені Яценюк протримається на посаді, але буде слабким прем’єром на чолі слабкого уряду. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ