Слухай онлайн
Здоров'я

Ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%

За результатами дослідження, опублікованими у медичному журналі The Lancet, ефективність вакцини AstraZeneca зростала до 81,3%, коли другу дозу вакцини вводили за 12 днів після першої. Про це повідомили 1 травня у пресслужбі МОЗ.

Завдяки таким висновкам низка країн світу змінила інтервали щеплення вакциною AstraZeneca.

Наприклад, у Франції Вищий орган охорони здоров’я, враховуючи наявні дані про ефективність та імуногенність, що свідчать про позитивний вплив при збільшенні інтервалу між введенням доз, рекомендує інтервал від 9 до 12 тижнів.

Постійний комітет з вакцинації в Інституті Роберта Коха у Німеччині зазначив, що для повної вакцинації необхідно введення двох доз вакцини AstraZeneca. Інтервал між двома щепленнями повинен становити 12 тижнів, якщо це можливо.

Національний консультативний комітет Канади з імунізації рекомендував максимально збільшити кількість осіб, які будуть щеплені першою дозою вакцини в умовах обмеженого постачання вакцин проти COVID-19, і щепити населення другою дозою за 4 місяці після першої.

На сьогодні, спираючись на досвід цих країн, в Україні Національна технічна група експертів з питань імунопрофілактики також схвалила рекомендації збільшити інтервал між введенням першої та другої доз вакцини AstraZeneca (Covishield, SKBio) з 4 до 12 тижнів.

Дізнавайтеся більше про вакцинацію від COVID-19 на сайті vaccination.covid19.gov.ua та за телефоном контакт-центру: 0 800 60 20 19.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ