Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Екологи закликали Януковича створити Державне агентство заповідної справи

Екологи занепокоєні, що адміністративні зміни в Україні призведуть до занепаду заповідних територій. Вони закликають створити Державне агентство заповідної справи, а не підпорядковувати заповідники міністерству екології.

В Україні йде формування мережі територій та об’єктів природно-заповідного фонду, якими нині, через відсутність спеціальної служби, немає кому керувати, кажуть екологи. У Національному екологічному центрі стверджують, що новостворорене міністерство екології і природних ресурсів, якому хочуть передати функції збереження українських заповідників, буде акцентувати свою діяльність саме на «природних ресурсах», аби їх видобувати та вигідно продавати і  заповідники перетворяться на звичайні мисливські угіддя.

«Як у нас підходять до ресурсів? Їх треба передусім використати… Якщо управляти заповідниками дадуть агенту лісових ресурсів, то взагалі скрізь буде полювання й вирубування лісу», - сказав Deutsche Welle голова Національного екологічного центру України Ігор Сіренко.

За словами Сіренка, в результаті діяльності Державної служби заповідної справи, за часи незалежності України, загальна площа територій та об’єктів природно-заповідного фонду збільшилася майже втричі і становить зараз біля 5,7%, а за держпрограмою формування національної екомережі на кінець 2015 року має становити 10,4%. Тепер цю службу ліквідували, і хто опікуватиметься заповідниками, поки не зрозуміло. Тож екологи закликають президента зробити цивілізований вибір у галузі екополітики – створити Державне агентство заповідної справи.

На сьогодні в Україні більше 7600 територій та об’єктів природно-заповідного фонду і лише окремі їх категорії мають адміністрації. Разом з тим, ці адміністрації підпорядковані різним відомствам (Мінприроди, Міносвіти, Держкомлісгосп, НАН України та іншим). Природно-заповідні об’єкти, що не мають власних адміністрацій, формально перебувають під охороною лісгоспів, сільських рад, райдержадміністрацій тощо. Всі ці землевласники і державні відомства через брак коштів не особливо зацікавлені у збереженні цих територій. Тож потрібна установа, яка контролюватиме і підтримуватиме всі заповідні території, наголошують в Національному екологічному центрі. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ