Слухай онлайн
Cуспільство

Експерти зі всієї України назвали найбільші досягнення та провали реформ

У ході опитування проведеного «Active Group» та Інституту Республіка понад 400 експертів зі всієї України назвали найбільші провали та досягнення реформ.

Найбільше згадувань дісталось реформі правоохоронної системи. Про неї висловились 59% експертів, з яких підтримали її у якості досягнення 23,7%, а до провалів визначили 35,3%. Жодну іншу так сильно не хвалили та сварили водночас.

Найвдалішою реформою можна назвати децентралізацію. Її як досягнення позитивно оцінили 22,9% опитаних, а провалом назвали лише 1,7%. Окрім того, створення ОТГ, як результат усіх реформ, назвали 16,9%, при тому що негативно створення ОТГ оцінили лише 2,6%. Розвиток інфраструктури 11% респондентів записали до поліпшень, а 6,9% – до провалів .

Про електронне врядування, реформу яка отримала найбільшу оцінку за п’ятибальною шкалою, позитивно відгукнулись 13,6% респондентів, а 1,7% – навпаки.

«Посилення участі громадськості» досягненням назвали 5,9% експертів і 0,9% вбачають в цьому негативні зміни.

У позитивних моментах в економічному напрямі (розвиток економіки, створення підприємств, тощо) зафіксовано 8,5% прихильників та 3,4% інакодумців.

Питання освіти опитані оцінили майже однаково: позитивно відгукнулись 8,5%, у той час як негативно висловились 10,3%.

Двома найбільш провальними реформами виявились медична та антикорупційна. Їх обидві як досягнення визначили трохи більше 5% експертів. А от розрив між негативними думками дещо більший: антикорупційна стала найбільш провальною для 19,8% респондентів, а медична – для 29,3%.

Ще 17,1% сказали, що досягнень немає, а важко відповісти на поставлене запитання було 12%.

Опитування тривало протягом серпня–вересня 2017 року. Загалом було опитано 405 експертів з усіх регіонів України.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ