Слухай онлайн
Економіка

Екс-власники банків використовують суди у власних цілях, - Нацбанк

Судова система використовується власниками банків, виведених з ринку, як квазі-легітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, у свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на очищення банківського сектору країни. Про це сьогодні, 12 січня, повідомила прес-служба Національного банку України.

Зокрема, у повідомлені йде мова про те, що суди неодноразово підтверджували законність рішень Національного банку стосовно неплатоспроможних банків. Таких рішень було прийнято загалом 15. Ще 26 справ, в яких акціонери чи вкладники неплатоспроможних банків оскаржують рішення регулятора про виведення банків з ринку, знаходяться на розгляді у судах першої та апеляційної інстанцій.

Разом з тим, судами було прийнято  11  рішень  про скасування постанов НБУ про віднесення банків до категорії неплатоспроможних та/або відкликання банківської ліцензії та ліквідацію. Стосовно таких банків, як  "Союз", "Златобанк", "Укрінбанк",  "Банк Велес", "Радикал Банк", "Фінансова ініціатива", "Київська Русь", "KСГ Банк", "Хрещатик", "Східно-промисловий банк" та "ТК Кредит".

Національний банк вбачає виникнення системних ризиків для фінансової стабільності країни через прийняття судами рішень щодо відновлення діяльності неплатоспроможних банків. Адже подібні рішення судів  створили прецедент, коли судова система використовується власниками банків, виведених з ринку,  як квазі-легітимний інструмент повернення таких банків на ринок. Це, у свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на очищення банківського сектору країни.

Довідка.Законами та нормативно-правовими актами України передбачено процедуру створення юридичної особи, яка має на меті здійснення банківської діяльності, регулювання цієї діяльності та ліквідацію банку. Разом з цим, законодавством не передбачено механізму відновлення діяльності банку, у т.ч. за рішенням суду, відносно якого прийнято рішення про відкликання банківської ліцензії та його ліквідацію.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ