Слухай онлайн
Cуспільство

E-студентський за перший тиждень завантажило майже 50 тис. студентів

Як повідомили 17 квітня у прес-службі Міністерства цифрової трансформації України, до е-студентського в "Дії" дістали доступ уже майже 50 тисяч студентів

Сьомого квітня новий реліз мобільного застосунку ʺДіяʺ відкрив усім студентам доступ до електронного студентського. За перший тиждень кількість студентів, які тепер зберігають цифрову версію студентського квитка у своєму смартфоні, сягнула понад 48 тисяч.

ʺЗавдяки плідній співпраці Мінцифри з Міністерством освіти та науки України близько 877 тисяч українських студентів мають змогу користуватися електронним студентським, – розповідає Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. – Це лише один серед напрямків спільної роботи з МОН, тому важливо відзначити їхню прогресивність та готовність до змін. Без цього успішна реалізація багатьох важливих проектів у галузі освіти залишилася б неможливоюʺ.

Електронний студентський – це повноцінний аналог звичайного студентського квитка державного зразка. Він підтверджує статус студента та дає право на пільги. Зокрема, електронний студентський квиток дозволить його власникові отримати знижку або безкоштовне відвідування музеїв та інших державних культурних закладів, знижку на проїзд у комунальному громадському міському чи приміському транспорті, 50% знижку на проїзд залізницею в плацкартних вагонах, а також можливість здійснювати посадку на поїзд та реєструватися на рейс у межах країни.

Оцифрування квитка відбувається за згоди особи на використання даних, зокрема персональних, що містяться в Реєстрі студентських (учнівських) квитків Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Щоб дістати доступ до електронного студентського, необхідно завантажити ʺДіюʺ або оновити її до останньої версії.

Електронний документ у ʺДіїʺ формується автоматично за умови наявності всіх необхідних відомостей про студентський квиток державного зразка в Реєстрі ЄДЕБО та містить унікальний електронний ідентифікатор – QR-код. Перевірятимуть достовірність е-студентського за допомогою технічних засобів без необхідності додаткового пред’явлення документа, що посвідчує особу.

Нагадаємо, бета-тестування е-студентських тривало протягом трьох тижнів. Реалізація експерименту відбулася за підтримки проекту EGOV4UKRAINE. Запуск став можливим завдяки постанові Кабінету Міністрів України ʺПро реалізацію експериментального проекту щодо застосування електронних студентських (учнівських) квитківʺ від 18 грудня 2019 року.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ