Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Генплан Брюхович: проблема на десятиріччя чи план розвитку селища

Колись, квітучі легені міста Львів, селище Брюховичі, котре славилось своїми оздоровчими базами, мальовничими місцями відпочинку громадян з різних куточків України, таборами та іншою рекреаційно-оздоровчою інфраструктурою, постало у 2018 році, перед надзвичайно важливим для будь якого населеного пункту етапом, представленням коригування Генерального плану, смт. Брюхович, повідомив прес-центр ГО "Розвиток Громади".

Розроблено документ ДП "Містопроект" та АПТМ "Марко", а замовником, як передбачає закон, виступив орган місцевого самоврядування - Брюховицька селищна рада. Варто  зауважити, що востаннє генплан Брюхович, переглядався ще на початку 2000-их, а даний відкорегований документ у випадку прийняття його цьогоріч, буде переглянутий наступного разу, вже аж у  2027 року, тобто майже через десятиріччя!    

Тобто, закладаються умови для життя уже наступних поколінь брюхівчан. Так, що ж чекає громаду селища Брюховичі, та і всіх львів’ян, котрі полюбляють відпочинок у селищі в майбутньому?! 

Трохи процедури… Стартувало громадське обговорення 9 лютого 2018 року з кінцевим терміном подачі зауважень від мешканців  до 9  березня 2018 року.

Громадськістю було подано безліч дрібних і ряд суттєвих правок. Зокрема, проект містобудівної документації підготовлений “лівою” рукою архітекторів ДП "Містопроект", що в першу чергу керувались вихідними даними поданими замовником - Брюховицькою селищною радою, зокрема головним архітектором селища Мазурок Н.Б.,  отримав достатньо критики. Можна констатувати, що аж ніяк не розвиткові питання для створення комфорту мешканців закладались у генплані, а скоріш, швидке перепланування земель, колись рекреаційного призначення у землі планової громадсько-житлової забудови, були вихідними даними для проектування змін до генплану.

Зокрема питання, котрі подавались у заяві від мешканців,  стосуються забезпечення мешканців селища, соціальною інфраструктурою, відносно реальної кількості населення, станом на 2018 рік та прогнозування збільшення кількості мешканців, відносно проектованих земель під ЖИТЛОВУ ЗАБУДОВУ до 2027 року. Адже відносно кількості населення передбачається і транспортно-дорожня інфраструктуру, площі під заклади охорони здоров’я, громадського харчування, розширення дитячого дошкільного закладу № 143, місця громадського призначення, такі як громадські стадіони, парки, дитячі майданчики та інше.  Щодо цього було подана заява з правками  і аргументовано необхідність створення погоджувальної комісії з місцевих мешканців, представників громадських організацій, проектантів та представників селищної ради,  для глибокого вивчення та внесення всіх необхідних правок у документ. На жаль, цього також не відбулось, адже не було громадського слухання в 30-денний строк представлення генерального плану громаді селища.

Також, однозначно важливим було питання збереження більше 20 гектар в самому серці селища по вул. Ряснянській за парковою зоною, а не як пропонованою у вже відкоригованому генеральному плані за громадсько-житловою забудовою. 

Довгоочікувана презентація, розроблюваного ДП “Містопроект” - коригування до “основного документу”, що стосується розвитку селища, відбулась 27 березня, вже після закінчення розгляду заяв мешканців в рамках громадського обговорення, що є  порушенням  ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” , Ст. 21, п. 6. "Громадські слухання щодо проектів містобудівної документації на місцевому рівні проводяться у строк, визначений для проведення процедури громадського обговорення, але не раніше 10 днів з дня оприлюднення проекту містобудівної документації на місцевому рівні". Висновок Брюховицької селищної Ради, щодо розгляду пропозицій від громадськості, станом на 18 квітня 2018 року не оприлюднено, а це в свою чергу теж порушило ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” , Ст. 21, п.8. "Оприлюднення результатів розгляду пропозицій громадськості до проектів містобудівної документації на місцевому рівні здійснюється у двотижневий строк з дня їх прийняття шляхом опублікування в засобах масової інформації, що поширюються на відповідній території, а також розміщення таких рішень на офіційних веб-сайтах замовників містобудівної документації".

Отож, порушення процедури проведення громадського обговорення до проектів містобудівної документації, а тим більше, документу, щодо стратегічного розвитку селища, ставить під сумнів легітимність генерального плану Брюхович. Зрештою, якщо представники Брюховицької селищної ради матимуть політичну волю винести прийняття даного коригування Генерального плану Брюхович на сесію, а депутати, підтримають даний документ, брюхівчани матимуть не перспективний документ містобудування, а ПРОБЛЕМУ НА ДЕСЯТИРІЧЧЯ, поки не будуть виділені кошти на чергове коригування генплану, а це згідно з законодавством України не раніше ніж за 5 років. 

Скоріш за все, очікуючи тверезого розуму представників селищної ради, брюхівчани вже найближчими днями, мали б отримати дату повторних громадських обговорень , створення погоджувальної комісії та розуміння потреби закладати питання розвитку соціальної інфраструктури у теперішньому проекті коригування Генерального плану Брюхович.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ