Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Політика  |  Кримінал

Генпрокуратура готує підозру директорові НАБУ Ситнику

Генеральний прокурор Юрій Луценко переконує, що очолюване ним відомство готує підозру керівникові Національного антикорупційного бюро Артему Ситнику. Суть справи полягає у нібито розголошенні інтимних даних з боку антикопціонера. Про це він заявив у ефірі телеканалу "Прямий".

"Подання ГПУ готує не тільки на народних обранців, а й на антикорупціонерів. Так, я підтведжую, що ГПУ працює над підозрою директору НАБУ Ситнику. Така інформація є, таке розслідування є", – підкреслив голова Генпрокуратури.

За його словами, суть справи полягає у тому, що на одній із закритих зустрічей керівництва НАБУ з журналістами хтось із представників ЗМІ записав, а потім виклав в інтернет те, що там відбувалося.

"Відбувалося там читання голосом – експертиза тепер вже встановила – голосом Ситника матеріалів НСРД, яке в народі називаються "прослушкою". Можливо, в цьому не було б чогось надзвичайного, але ця частина прослушка оповідала про інтимне життя однієї з фігурантів справи. Згідно з законом, за це світить три роки", – пояснив Луценко.

Водночас він зауважив, "коли керівник правоохоронного органу використовує для розповсюдження інтимні подробиці під мерзьке хіхікання журналісток, то це окрема моральна ситуація".

"Але особа, про яку розголосили ці інтимні дані, написала заяву, і вона має на це право, і вважається потерпілою. Ми, звичайно, зареєстрували цю справу. Експертиза підтвердила, що це голос Ситника. Мені це дуже неприємно, бо він керівник сусіднього правоохоронного органу, колега, на якого так багато надій покладали в суспільстві. Але такі методи є неприпустимими", – підкреслив він.

Крім того, керівник ГПУ зазначив, що наразі ця справа –обтяжена тим, що ніхто – ні Ситник, ні його заступник, ні журналісти – не кажуть, коли це відбулося.

"А є дата потрібною для того, щоб прописати відповідну підозру. Пан Ситник заховався за журналістів і каже: "У них існує журналістська таємниця, а я вам нічого не скажу, бо посилаюсь на статтю Конституції". Відтак, у цій ситуації я змушений стикнутися із непорозумінням з журналістським корпусом. Вони кажуть, що я не маю права взагалі розслідувати їхні дії. Однак, якщо журналіст є свідком злочину, я змушений витребувати в законному порядку через суд дані із мобільного оператора, коли в цьому місці в НАБУ перебували два журналісти та один нежурналіст", – констатував чиновник.

Також, Генпрокурор додав, як тільки прийде відповідь, керівники очолюваного ним відомства повинні будуть сформувати підозру та вручити її особі, чий голос ідентифіковано під час цих дій, тобто Артему Ситнику.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура України відкрила справу проти голови Антикорупційного бюро України Артема Ситника у листопаді 2017 року. Ситника підозрюють у розголошенні даних, що становлять державну таємницю та таємницю слідства.

У вівторок, 4 вересня, стало відомо, що суд надав доступ прокуратурі до інформації з телефону журналістки програми антикорупційних розслідувань "Схеми" Наталії Седлецької, яка фігурує як свідок у згаданій справі. Через це спалахнув скандал. Пізніше Генеральний прокурор України Юрій Луценко відмовився публічно дати коментар з цього питання.

24 Канал
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...