Львів подав заявку на вступ до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Про це 18 березня повідомили Гал-інфо у прес-службі Львівської міської ради.
Нещодавно місто Львів подало заявку на вступ до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Відповідну заявку на участь підписав міський голова Андрій Садовий.
На базі результатів 5 стратегічних сесій з представниками університетів, управлінь Львівської міської ради, громадських організацій, культурних установ та бізнесу, що пов'язаний із освітою, КУ Інститут міста підготувала заявку на вступ до Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються. Загалом до обговорення та напрацювання концепту Львова, як міста, що навчається, залучили понад 30 представників зацікавлених сторін, а також Львівський кластер розвитку освіти та креативності.
Конкурс на прийняття заявок триває до кінця квітня. Після чого проводитиметься відбір серед міст-подавачів на вступ у Мережу.
Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються, сприяє спільнотам в розширенні індивідуальних прав і можливостей в навчанні, соціальній згуртованості та економічному зростанню. Мережа допомагає розвитку діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанню, а також сприяє встановленню зв’язків і партнерських відносин, забезпечує розвиток потенціалу, розробку засобів заохочення й визнання прогресу в створенні міста, що навчається.
Мережа є міжнародною платформою для обміну інформацією, досвідом і кращими практиками побудови міст, що навчаються. Наразі до її складу входять 153 міста з Америки, Європи, Азії, Австралії.
Членство в Мережі надає місту низку переваг, зокрема:
— забезпечення керівництва й підтримки (доступ до інструментів і стратегій розвитку учнів тих міст, що є членами Мережі, отримання оновленої інформації);
— участь у діяльності динамічної мережі (обмін інформацією з іншими містами-членами Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, спілкування з експертами й фахівцями, встановлення партнерських зв’язків);
— визнання зусиль міста (обмін інформацією з іншими містами про основні досягнення та ідеї міста, позиціонування міста як взірця для інших; подання заявки на отримання Премії ЮНЕСКО «Місто, що навчається»).
Нагадаємо, що одним із кроків Львова до вступу у Мережу було створення центрів освіти для дорослих ЦЕ на базі міських бібліотек.