Вчора у межах свого візиту на Львівщину уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна разом з представниками установ та громадських організацій області, які представляють інтереси маломобільних груп населення, дітей-інвалідів, незрячих осіб, людей, які отримали інвалідність внаслідок нещасних випадків, людей літнього віку та ін., обговорили основні положення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року.
Про це інформує пресслужба ЛОДА.
Також у межах зустрічі учасникам представили проєкт обласного плану заходів на 2021 і 2022 роки з реалізації Стратегії.
Як розповіла Тетяна Ломакіна, минулого року в Україні провели два масштабних дослідження, результати яких стали основою для подальшої розробки Національної стратегії безбар’єрності.
«Минулого року до опитування про безбар’єрність у додатку «Дія» долучилися близько 37 000 осіб. Основними проблемами у питаннях доступності учасники опитування назвали доступність до можливостей працювати і заробляти гроші, обмеження у можливостях пересуватися, здобувати освіту, а останнім часом – і обмеженість у спілкуванні.
Згідно з іншим дослідженням, проведеним Київським міжнародним соціологічним інститутом, на думку українців особливої уваги держави потребують такі суспільні групи як літні люди, батьки з маленькими дітьми, люди з інвалідністю, жінки, які часто зіштовхуються із гендерними обмеженнями, молодь, перед якою після завершення навчання постає проблема працевлаштування за спеціальністю.
Враховуючи ці дані, та за ініціативи першої леді Олени Зеленської урядом у квітні цього року затверджено Національну стратегію з безбар’єрності», - розповіла Тетяна Ломакіна.
Вона також додала, що згідно з дослідженнями, 78% українців вважають, що самі місцеві органи влади, у першу чергу, повинні займатися вирішенням питанням безбар’єрності.
На реалізацію Стратегії у Львівській ОДА розробили проєкт обласного плану заходів на 2021 і 2022 роки. Структура проєкту включає в себе заходи в шести напрямах безбар’єрності: фізичному, інформаційному, цифровому, суспільному та громадянському, освітньому, економічному.
«Відповідно до кожного з цих напрямів, структурні підрозділи Львівської облдержадміністрації задіяні кожен у своїй сфері у вжитті заходів з безбар’єрності. Серед цих заходів, зокрема, підвищення рівня обізнаності державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування щодо прав осіб з інвалідністю.
З найнеобхіднішого – це моніторинг та оцінка ступеня безбарє’рності об’єктів фізичного оточення та збір даних у сфері транспорту про створення умов доступності транспорту для осіб з інвалідністю», - розповів Віталій Загайний.
Зазначимо, що Національна стратегія безбар’єності затверджена в Україні вперше. До її розробки долучилися більш ніж 230 експертів, понад 50 громадських організацій та аналітичних центрів із різних регіонів країни, 15 міністерств.