Слухай онлайн
Cуспільство

Інфільтрат з Грибовицького сміттєзвалища загрожує ґрунтам і підземним водам

Державна екологічна інспекція у Львівській області у вівторок, 15 серпня, здійснило держконтроль на території Малехівської сільської ради, що прилягає до полігону ТПВ ЛКП «Збиранка», повідомили у інспекції.

Інспектори виявили факт скиду інфільтрату з підошви зсуву у п’ять земляних збірників, що розташовані каскадом. Скид неорганізований, збірники іррегулярної форми. У верхньому озері є шланг, поруч транспортний майданчик. Відібрано пробу інфільтрату з верхнього збірника.

По нижньому укосу огороджуючої дамби виявлено три місця височення, в тому числі: 1- по західній частині; 1-на наріжнику; 1-по східний частині.

Два дренажні колодязі, влаштовані в тілі дамби, підтоплені, рівень води в одному співпадає з рівнем земної поверхні.

Влаштовано за дорогою (східна частина дамби) водозбірну канаву з водозбірником дренажних вод. Є шланг для відкачки вод.

На час проведення держконтролю скид інфільтрату в поверхневі водотоки не зафіксовано, але забруднений ґрунтовий покрив, що може призвести до забруднення зони аерації і підземних вод. Відібрано проби ґрунту на забруднених ділянках.

Техніка по перекачці інфільтрату з земляних збірників у стаціонарні збірники відсутня. Рівень води у нижньому збірнику-земна поверхня. Замірні пристрої рівнів відсутні.

Вищенаведене є порушенням ст. 55 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» та ст. 74,95,105 Водного кодексу.

Про результати заходів держконтролю Держекоінспекція повідомила Львівську облдержадміністрацію. 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ