Слухай онлайн
Економіка

Інфляція в Україні набирає обертів: які продукти здорожчали

Споживчі ціни у травні цього року в Україні зросли на 9,5% у річному вимірі (проти травня минулого року), прискорившись у порівнянні з 8,4% місяцем раніше.

Про це інформує УНН з посиланням на дані Держстату.

Інфляція на споживчому ринку у травні порівняно із квітнем цього року становила 1,3%, з початку року – 6,1%.

У січні-травні 2021 року інфляція сягнула 8% проти аналогічного торішнього періоду.

Базова інфляція у травні у порівнянні з квітнем 2021 року становила 0,7%, з початку року – 3,9%.

На споживчому ринку у травні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,7%. Найбільше (на 14,5% та 6,8%) подорожчали фрукти і соняшникова олія. На 1,8–1,0% зросли ціни на м’ясо та м’ясопродукти, макаронні вироби, рис, масло, рибу та продукти з риби. Водночас на 17,5% подешевшали яйця, на 0,5% – овочі.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,9% відбулося здебільшого за рахунок підвищення цін на природний газ на 14,6%.

Ціни на транспорт зросли на 0,7% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 3,0% та 1,7% відповідно, палива та мастил – на 1,0%.

Дані наведено без урахування тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим, м. Севастополя та частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ