Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство  |  Здоров'я

Канадські благодійники передали для українців інвалідні візки

З 11 до 16 травня канадська делегація у складі представників організації Лицарі Колумба, на чолі з владикою УГКЦ Браєном Байдою, у супроводі представників місцевих Карітасів уже третій рік поспіль безоплатно розвозила візки, милиці, ходунки та палиці тим, хто їх потребує, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Акція пройшла у Львові, Жовкві, Києві, Дніпропетровську, Запоріжжі, Харкові, Краматорську, Кривому Розі та Дніпродзержинську. Всього було завезено 280 візків, 60 опорних палиць, 200 милиць, 50 ходунків. Зокрема, через Карітас Львова для осіб з особливими потребами та інвалідністю передали 30 візків, 5 ходунків, 10 милиць, 5 палиць, інформує управління соціального захисту ЛМР.

У  римо-католицькій катедрі людям з особливими потребами урочисто вручили шість візків.

«Ми переважно отримуємо візки від управління соцзахисту: в них трішки незручна амортизація, але ми вдячні, що був хоч такий, бо багато людей їх взагалі не мають і навіть з дому вийти не можуть. Ми дуже чекали на новий візок. Сердечно дякуємо Лицарям Колумба і Карітасу за допомогу», - розповіла Анна, одна з отримувачок, і додала, що  одного візка не вистачає, бо він зношується - раз у 2 роки його треба змінювати. Частину візків благодійники розвезли по домівках потребуючих.

Володимир, що з трьох років хворіє на ревматичний артрит, отримав вищу освіту - навчався заочно у Лісотехнічному університеті, здобув фах еколога, вивчив англійську мову. Пані Ірина, котра звернулась по допомогу у Карітас Львова, вже на пенсії. Хворіє на цукровий діабет. Після необережного падіння на нозі розвинулась гангрена, жінка не могла ходити. Тепер на візку вона зможе пересуватись принаймні у квартирі. Ще один отримувач, пан Степан, вже вісім років після інсульту. Візочок з Канади допоміг йому стати більш мобільним. Пан Євген понад 20 років хворіє на розсіяний склероз, з них уже п’ять - не ходить, тому за візочок дуже вдячний.

У кожному домі благодійників радо зустрічали. Владика Браєн Байда зазначає, що через людей з особливими потребами Господь промовляє до нас і ми маємо можливість проявити своє милосердя, допомогти їм, а також бути вдячними Господу за те, що маємо і отримуємо від Нього.

«На сьогодні наша держава забезпечує потребуючих візками у мінімальному розмірі. І тисячі людей (а в Україні 15% від загальної кількості населення України – неповносправні особи) є відкинутими від суспільства. Ці люди не мають доступу до отримання медичних чи освітніх послуг, вони не можуть забезпечити свої побутові умови, відвідувати публічні установи чи заклади культури – тобто, реалізовувати свої базові права та потреби. Саме тому така гуманітарна допомога від канадських благодійників є дуже потрібною та важливою», - зазначила Людмила Сухарьова, керівник проектів допомоги людям з особливими потребами.

Довідка

Проект «Візки для людей з особливими потребами» стартував у 2014 році в Карітасі України з благодійної ініціативи організації Лицарі Колумба Британської Колумбії (Канада) та за сприяння Канадського фонду інвалідних візків. За цей час українці з особливими потребами отримали від канадських благодійників 1120 візків, 60 опорних палиць, 200 милиць, 50 ходунків.

У 2015 році місцеві осередки Карітасу забезпечили візками 280 потребуючих у Львові, Стрию, Бродах, Івано-Франківську, Тернополі, Коломиї. Роком раніше регіональні організації Карітасу забезпечили інвалідними візками понад 560 потребуючих людей з особливими потребами по всій Україні - у Львові, Дрогобичі, Бориславі,Трускавці, Стрию і Самборі, на Волині, а також у Білій Церкві, Фастові, на Житомирщині, Чернігівщині, Черкащині та Вінниччині.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ