Слухай онлайн
Cуспільство  |  Культура

Кілька дерев’яних церков Львівщини врятують від небезпеки пожеж

Захистити від пожеж дерев’яні церкви Львівщини вирішили сьогодні, 24 січня, на засіданні члени постійної комісії з питань культури, історико-культурної спадщини, духовного відродження та засобів масової інформації.

Бюджет Львівщини дозволяє нам ремонтувати лише 1 дерев’яну церкву на рік. Але ми не можемо нехтувати цією проблемою. Адже за роки Незалежності дерев’яних церков було знищено більше, ніж за всі роки Радянського союзу, - зазначив голова комісії Орест Шейка.

Відтак, комісія вирішила навесні скликати всіх голів сільрад, настоятелів церков на розповісти про кроки збереження церков та церковного краму.

«Дуже часто люди просто не знають. як це зробити Відомі випадки, коли щоб прикрасити ікону у церкві встановлюють вазон з квітами, зовсім не вважаючи на те, що сирість від вазона знищить ту ж ікону. Також облрадою запропоновано проект, згідно якого за 10 метрів від дерев’яних церков не може бути побудована нова церква.

Влітку цього року, ми оберемо 5-6 об’єктів, де будуть проходити роботи по збереженню. Запросимо волонтерів з Львівської політехніки, Академії мистецтв. До кожного об’єкту направимо спеціаліста, закупимо матеріали і за сезон обробимо протипожежними матеріалами та забезпечимо водовідведенням 5-6 дерев’яних церков», – поділився планами голова комісії.

Крім того додав він, 8 з дерев’яних церков Львівщини скоро мають бути включені до списку охорони ЮНЕСКО.

Додамо, що за останні кілька років, на Львівщини сталося більше десятка пожеж у дерев’яних церквах. В основному причинами пожежі називали несправність проводки, відсутність пожежної сигналізації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ