Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Кліматична криза: Цьогорічна спека встановила новий світовий рекорд

Останні 13 місяців стали найспекотнішими за всю історію спостережень. Разом із тим посилилася екстремальність ураганів, а на Європу і більшу частину регіонів по всій земній кулі незабаром обрушаться небачені раніше хвилі спеки.

Про це пише видання Inverse.

За даними Європейської комісії Copernicus, період із червня 2023 року по червень 2024 року включно став найспекотнішим за всю історію спостережень. Однак тепер учені попереджають, що цей останній рік спеки не тільки встановив температурний рекорд, але також тимчасово відсунув Землю від «ключового кліматичного орієнтира».

Ще 2015 року 196 країн підписали міжнародний договір щодо пом'якшення наслідків зміни клімату. Згідно з документом, країни зобов'язалися «обмежити потепління значно нижче за 2°C» і «спробувати запобігти потеплінню вище за 1,5°C, як порівняти з доіндустріальним періодом». Однак спостереження вчених показують, що одну з цих цілей людство вже провалило – фактично кожен із останніх 13 місяців був більш ніж на 1,5°C спекотнішим, ніж встановлена межа.

Загалом річна температура минулого року була на 1,64°C вищою за середню температуру 1850-1900 років, що було зафіксовано до того, як люди випустили достатньо парникових газів, щоб фундаментально змінити склад земної атмосфери. Таким чином людство фактично прожило рік «за межею», встановленою Паризькою угодою.

Кліматологи з усього світу здебільшого згодні з тим, що пекучі температури цього року частково спричинені Ель-Ніньйо. Спостереження показують, що після відступу Ель-Ніньйо минулого місяця температура поверхні моря впала. У результаті глобальні температури, ймовірно, наближатимуться до історичних середніх показників протягом наступних кількох місяців.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ