Сьогодні, 12 травня, у Львові на площі Ринок розпочалась акція протесту львівських підприємців. Про це з місця події передає журналістка Гал-інфо.
Дотримуючись соціальної дистанції, підприємці стояли, тримаючи у руках аркуші з вимогами та висловами протесту проти діяльності міської влади у частині обмеження роботи магазинів та ринків.
Серед іншого на плакатах було написано: “Своїм все — іншим карантин”, “Дайте нам працювати”, “Нагодуйте моїх дітей і я залишуся вдома”, “Кожен з нас Епіцентр”.
Більш того, аби візуально підкреслити негативні економічні наслідки для львівських бізнесменів, учасники акції перев’язали собі мотузками руки.
У коментарі Гал-інфо один із учасників акції пояснив, що вони вимагають терміново ініціювати рішення Львівської міської ради про скасування усіх заборон діяльності мікропідприємців, включно з промисловими ринками за умовами дотримання санітарно-гігієнічних норм.
“Чому Епіцентру можна працювати, а нам — ні. Чому попри відсутність індивідуального захисту по Епіцентру покупці можуть пересуватись юрбами, а у моєму магазині, де 30 квадратів — не можна навіть одного запустити?”, - обурився підприємець, який близько 20 років веде свою діяльність. Точніше — вів до тепер.
До протестувальників вийшов заступник міського голови з питань розвитку Андрій Москаленко, а також директор департаменту «Адміністрація міського голови» ЛМР Євген Бойко, останній невдовзі пішов, залишивши Москаленка самого з протестувальниками.
Заступник Садового розповів підприємцям, що сьогодні вже відбулось засідання міської комісії ТЕБ і НС, на якому розглядатимуть рішення про надання дозволу на відкриття перукарень, а також про закриття кафе «Золотий колос», що на пр. Крива Липа, через порушення правил роботи в час карантину.
Тому повторно, як того вимагають львівські підприємці, комісія сьогодні не засідатиме. Проте учасники акції наголосили на тому, що не підуть, доки комісія сьогодні не засяде повторно.
Також учасники акції зібрали підписи, які разом із 75 особистими зверненнями передали Андрієві Москаленкові.
На що Андрій Москаленко запропонував спільно напрацювати проект протоколу поетапного відкриття магазинів за умови послаблення динаміки.
“Спершу ми, наприклад, пропонували обмежити примірювання одягу в магазині. Другий етап вже передбачав би примірювання, але у відповідних засобах захисту, наприклад у рукавицях”, - сказав Андрій Москаленко і пояснив, що такі напрацювання готували і перед відкриттям літніх майданчиків і перукарень та салонів краси.
На цьому етапі порозуміння між владою та учасниками мітингу не відбулось.
Натомість львівські підприємці наголосили на тому, що вони виконуватимуть чинну Конституцію України, як гарантує право на працю, тому від завтра вийду на роботу і дадуть робоче місце іншим львів’янам — своїм працівникам.
“Із завтрашнього дня ми готові виконувати постанову Кабінету Міністрів №343 — тобто ми почнемо працювати”.
Підприємці наголосили на тому, що вони не бояться протоколів.
“Будь-який прокол грубо порушує Конституцію України, у першу чергу — право на працю кожного громадянина України. А постанова Кабінету міністрів не є законом. Тому кожен, хто завтра відкриється згідно з постановою, той виконає норми КУ, які дають право кожному громадянинові України на працю.
Якщо відкриється весь Львів, то ви не зможете зробити нічого. Тому, аби не підсилювати соціальну та економічну напругу у Львові, пропонує вам сьогодні повторно скликати відповідну комісію, аби зняти обмеження з львівських підприємців. Навіщо зараз провокувати конфлікт”, - сказав підприємець.
На що Андрій Москаленко в чергове наголосив на своїй пропозиції щодо спільного напрацювання проекту протоколу послаблення заходів карантину щодо діяльності речових магазинів за мови послаблення динаміки виявлення інфікованих коронавірусом.
Одне й те саме обговорювали по декілька разів.
Додамо, що учасники акції протесту також вимагали назвати ім’я , прізвище та посади імунологів та інфекціологів, на яких постійно Андрій Москаленко посилався апелюючи до того чи іншого рішення комісії. На це відповіді не отримали. Тож цих імунологів та інфекціологів найменували “міфічними”.