Такий головний висновок учасників наради з питання екологічної безпеки у Запоріжжі та Запорізької області. Зібрання покликане розробити низку заходів, які дозволять покращити контроль за діяльністю підприємств у природоохоронній сфері. Зокрема, мова йде про законодавчі зміни щодо права екологічної інспекції на здійснення екологічного контролю, відновлення роботи цілодобового екологічного поста у місті Запоріжжя, налагодження взаємодії громадських інспекторів з органами влади і правоохоронцями тощо. Повідомила прес-служба Держсанепідслужби Запорізької області.
Нині у регіоні невтішний стан із забрудненням. За оцінкою Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації за останні роки екологічна ситуація в області не покращилася. За перше півріччя 2015 року спостерігається збільшення обсягів викидів основними забруднювачами м. Запоріжжя та області. Фахівці підрахували, що левову частку в забруднення атмосферного повітря області - 78% - вносять два підприємства: ВАТ «Запоріжсталь» та ВП Запорізька ТЕС.
«Як наслідок, зростає негативний вплив цих факторів на здоров’я населення, - зазначає Роман Терехов, головний державний санітарний лікар Запорізької області. - За останні п’ять років зросла кількість серцево-судинних захворювань, перевищують загальноукраїнські показники захворювання на новоутворення, діабет, аномалії у новонароджених».
Стабілізувати і поліпшити екологічну ситуацію в регіоні можна створивши дієву систему реагування на ситуації несприятливих метеоумов розсіювання шкідливих викидів, зазначають фахівці головного управління Держсанепідслужби у Запорізькій області.
Варто приділити значну увагу і виконати заплановані екологічними Програмами заходи із реконструкції та модернізації пилогазоочисного та промислового обладнання промислових підприємств – основних забруднювачів атмосферного повітря.
У ході наради представники Громадської ради при облдержадміністрації продемонстрували відеосюжет, де наочно продемонстрували, як працівники підприємств скидають промислові відходи у невстановлених для цього місцях. Громадські активісти передали відповідні матеріали правоохоронним органам, проте жодної реакції досі не побачили.
Перший заступник голови ОДА доручив перевірити хід кримінального провадження стосовно зафіксованих порушень.