Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ пригадав обіцянки з інавгураційної промови В. Зеленського

Комітет виборців проаналізував виконання обіцянок, озвучених Президентом України В. Зеленським під час інавгураційної промови у Верховній Раді 2,5 роки тому.
Фото: Офіційне інтернет-представництво Президента України

У своїй промові президент анонсував низку кроків у сфері зовнішньої та внутрішньої політики, зокрема, озвучив пріоритети щодо забезпечення в Україні стабільного перемир’я, створення умов для реінтеграції окупованих територій, повернення полонених, розвитку інфраструктури, підвищення добробуту населення тощо.

За оцінкою КВУ більшість обіцянок не було реалізовано. Зокрема, не вдалося виконати заяви щодо встановлення в Україні дієвого перемир’я та вирішення соціальних питань. Більше того, В. Зеленський потрапив у т. зв. офшорний скандал і відзначився призначенням на посади друзів та знайомих, що критикував у своїй промові. Натомість, частково виконано заяви В. Зеленського щодо повернення українських полонених, створення умов для реінтеграції жителів окупованих територій та розвитку інфраструктури.

Нижче наведено аналіз заяв В. Зеленського із виступу у Верховній Раді 20 травня 2019 року.

1. «Наше найперше завдання – припинення вогню на Донбасі». Не виконано.

Режим припинення вогню діяв упродовж кількох місяців із липня 2020 р. Однак, починаючи з 2021 р., режим тиші було зірвано, що публічно визнали представники української влади. У лютому було зафіксовано 180 порушень режиму тиші, що стало найвищим показником з початку перемир’я. Загалом за рік дії режиму тиші в зоні ООС загинули 45 українських військових, 163 отримали поранення. У серпні 2021 р. В. Зеленський заявив, що дотримання тиші все ще залишається першим кроком для конструктивних перемовин.

2. «И я уверен, что прекрасным первым шагом для начала этого диалога, станет возвращение всех украинских пленных». Виконано частково.

Після проведення зустрічі в нормандському форматі в грудні 2019 р. владі вдалося провести обмін полоненими. До України повернулося 76 громадян, у квітні 2020 року вдалося повернути ще 20 громадян. Однак з того часу зрушень в питанні обміну полоненими фактично не відбулося. У лютому 2021 р. уповноважена ВР з прав людини Л. Денісова заявила, що будь-які переговори щодо обміну утримуваними особами між Україною і Росією практично заморожені. За її словами в списках на обмін – 285 українців, які утримуються в ОРДЛО.

3. «І Крим, і Донбас – це наша українська земля. Де ми втратили найголовніше? Це – люди. И сегодня мы должны возвращать их сознание. Вот что мы потеряли. За эти годы власть не сделала ничего, чтобы они чувствовали себя украинцами». Виконано частково.

З метою протидії російській дезінформації 1 березня 2020 р. розпочав роботу телеканал «Дом».

4. «Безумовно, окрім війни, є ще багато бід, які роблять українців нещасливими. Це шокуючі тарифи, принизливі зарплати і пенсії, болючі ціни, неіснуючі робочі місця. Це медицина, про покращення якої говорять здебільшого ті, хто ніколи не лежав з дитиною у звичайній лікарні». Не виконано.

В. Зеленському за 2,5 роки не вдалося принципово змінити економічну ситуацію в державі та вирішити ключові соціальні питання. За даними Держстату за останній рік тарифи на житлово-комунальні послуги зросли на 35%. Суттєво подорожчали продукти (олія за рік подорожчала на 60%, цукор зріс в ціні в півтора рази, яйця подорожчали на третину). Через подорожчання палива зросли ціни на проїзд.

5. «…це міфічні українські дороги, які будуються та ремонтуються тільки у чиїсь бурхливій уяві». Виконано частково.

В. Зеленський ініціював програму із модернізації українських доріг. У рамках «Великого будівництва» у 2021 р. було заплановано ремонт та будівництво 6 500 км доріг.

6. «Ми збудуємо країну інших можливостей. Де всі рівні перед законом, де є чесні та прозорі правила гри. Одні для всіх. А для цього до влади повинні прийти люди, які будуть служити народу. І я дуже хочу, щоб у ваших кабінетах не було моїх зображень». Не виконано.

За даними Комітету виборців після приходу В. Зеленського до влади на державних посадах опинилися понад 30 осіб, які раніше працювали в структурах «Студії Квартал 95», її дочірніх організаціях, надавали послуги компанії, співпрацювали із В. Зеленським на професійній основі, були знайомими, друзями, родичами В. Зеленського чи його оточення.

7. «Уявіть собі гучні заголовки: «Президент не платить податків», «Президент напідпитку промчав на червоне світло», «Президент потихеньку краде, бо «всі ж так роблять». Ви згодні, що це ганьба?». Не виконано.

У жовтні 2021 р. В. Зеленський опинився в центрі офшорного скандалу. За даними журналістів «Слідство.Інфо» офшорні компанії В. Зеленського та його оточення з 2012 р. отримали 40 млн. дол. від офшорних компаній І. Коломойського. Переказ коштів відбувався через «Приватбанк», його кіпрську філію. За даними журналістів В. Зеленський отримував дивіденди від однієї з офшорних фірм вже після того, як формально продав свою частку в ній.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ