Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

КВУ: "Слуга Народу" і Довіра – реальна коаліція у Верховній Раді

Комітет виборців проаналізував законодавчу роботу Верховної Ради у першому півріччі 2021 року. Про це інформує 5 серпня пресслужба КВУ.
Інфографіка КВУ

Всього за цей період було прийнято 137 діючих законів (цифра дещо збільшиться після підписання Президентом решти прийнятих законопроєктів). Найчастіше авторами законів ставали народні депутати України: із 137 законів 75 ініціювали парламентарі. Ще 34 закони авторства уряду і 28 – Президента.

Найчастіше закони приймалися за рахунок голосів фракції «Слуга Народу» та групи «Довіра». В цілому монобільшість не забезпечувала 226 «за», надаючи в середньому 217 голосів. Тому частину голосів додавали депутати з групи «Довіра» - в середньому ще 14 «за», що дозволяло забезпечити 231 голос. Також дещо частіше за інших голосами владі допомагали депутати фракції «Голос». В середньому за прийняті закони голосували 11 депутатів або 57% від складу фракції.

У депутатів ЄС показник підтримки прийнятих законів складає 55%, групи «За майбутнє» - 53%, ВО «Батьківщина» - 50%.

Натомість майже не голосували за рішення Ради депутати ОПЗЖ. У середньому «за» голосували лише 14% депутатів фракції.

«Упродовж останніх пів року депутати «Слуги Народу» стали дещо частіше голосувати «за» у порівнянні із попереднім періодом роботи Верховної Ради. Якщо у період із вересня 2020 року по січень 2021 року в середньому «за» голосували лише 206 депутатів монобільшості, то в період із лютого по липень 2021 року – 217 депутатів. Однак, як і раніше, власних голосів «Слуги Народу» було недостатньо для самостійного ухвалення рішень», – прокоментував голова КВУ Олексій Кошель.

«Всупереч поширеній думці, що основним союзником влади в парламенті є група «За майбутнє», показники підтримки депутатами цієї групи прийнятих законів не є надто високими. Натомість основним союзником монобільшості найчастіше виступає група «Довіра». Також до реальних союзників можна віднести фракцію «Голос». Проте варто відзначити, що за останні пів року підтримка депутатами «Голосу» прийнятих законів теж дещо знизилася», – додав О. Кошель.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ