У разі підписання президентом США закону про оборонний бюджет на 2016 рік, який Конгрес прийняв у середу, допомога для України на суму $ 300 млн може надійти вже найближчим часом. Про це заявив Надзвичайний і Повноважний посол України в США Валерій Чалий, передає "Укрінформ".
"Це дійсно наступний важливий крок для поглиблення взаємодії та військово-технічного співробітництва з Україною, і ті $ 300 млн, за які відбувалася боротьба, це важлива цифра", - зазначив він.
Чалий нагадав, що спочатку в проекті бюджету фігурувала цифра $ 200 млн для України, потім була збільшена ще на $ 100 млн.
"Кожні десять мільйонів - це додаткові протитанкові засоби, контрартеллерійскіе радари", - підкреслив дипломат, зазначивши, що "300 млн - це дуже хороший результат".
При цьому посол зазначив, що вперше на законодавчому рівні в США прописана можливість отримання Україною летальної зброї.
"Ми говоримо про ту зброю, яка може бути застосована у разі продовження Росією наступальної операції в Україні", - додав Чалий.
За його словами, також закон передбачає надання нелетального обладнання. Зокрема, мова йде про контрбатарейні радари, які український посол назвав дуже важливим елементом.
"За статистикою, приблизно 85% всіх загиблих - це результат саме від атак артилерії. Тому сьогодні такі засоби (контрбатарейні радари) збережуть життя воїнам у разі подальших наступальних дій агресора", - заявив Чалий.
Чалий також підкреслив важливість надання Україні розвідувальних даних в режимі реального часу, проведення навчань з українськими силами, що припускає серед іншого проголосований Конгресом документ.
"Визначені законом суми підуть саме на це. Коли це станеться? Мова йде про фіскальний 2016 рік - в принципі, незабаром, найближчим часом це може використовуватися", - зазначив дипломат.
У випадку, якщо президент Обама все ж накладе обіцяне вето на закон і поверне його законодавцям, існує велика ймовірність, що пункт про багатомільйонну допомогу Україні в ньому залишиться.
"У нас потужна підтримка в Конгресі, і робота постійно триває", - зазначив Чалий.