Як повідомили 13 листопада Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА, за порушення норм карантину відповідальність нестимуть самі підприємці.
Кабінет міністрів України оприлюднив постанову про запровадження карантину вихідного дня та скасування адаптивного карантину. Ідеться про постанову від 11 листопада 2020 р. № 1100 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 р. № 641".
«Відтепер не буде встановлення різних рівнів епідемічної небезпеки в регіонах. Усі карантинні обмеження виникатимуть не як результат рішень комісій ТЕБ та НС, а виключно на підставі зміненої постанови», - пояснив під час брифінгу заступник голови Львівської ОДА Тарас Грень.
Відтак, відсьогодні на всій території України діють однакові карантинні обмеження.
Зокрема, забороняється робота:
- закладів харчування з 22.00 до 7.00, крім доставки та замовлень на виніс;
- кінотеатрів, театрів із заповненістю понад 50%;
- спортзалів і фітнес-центрів, якщо на 20 кв.м. знаходиться більше 1 людини;
- закладів з розміщення, крім готелів і закладів соцдопомоги і реабілітації;
- перевезення у пасажирському транспорті пасажирів більше, ніж кількість сидячих місць;
- проведення заходів за участю понад 20 осіб (крім деяких спортивних заходів без глядачів).
Також Тарас Грень пояснив, як діятиме карантин вихідного дня.
Так, згідно з документом, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється:
- робота закладів громадського харчування, але з можливістю роботи на виніс;
- робота торгових центрів та інших розважальних закладів;
- робота фітнес-центрів і басейнів;
- робота установ культури;
- робота суб'єктів господарської діяльності та побутового обслуговування.
Дозволено:
- робота продуктових магазинів, аптек, заправок (без зон харчування), ветеринарних аптек;
- робота закладів торгівлі продуктами харчування;
- надання фінансових послуг, діяльність фінустанов;
- робота операторів поштового зв’язку;
- діяльність по ремонту та техобслуговування транспорту; ремонту комп’ютерів, побутових виробів, предметів особистого вжитку.
«Торгово-розважальні центри не повинні працювати у період карантину вихідного дня. Це стосується усіх торговельних центрів, без виключень, зокрема й «Епіцентру». Працювати у ТЦ мають право лише магазини, не менше 60% площі яких призначено для торгівлі продуктами харчування, ліками, виробами медичного призначення чи ветпрепаратами і кормами», - зауважив Тарас Грень.
Він додав, що за порушення норм карантину відповідальність нестимуть самі підприємці.
«Наголошую, що адмінвідповідальності підлягають не особи, які закликають до порушення карантинних обмежень, а конкретні підприємці чи люди, які їх не виконують. Якщо порушується закон, правоохоронні органи мають відповідно реагувати», - зазначив заступник голови ОДА.
Нагадаємо, як писало Гал-інфо, 11 листопада, Кабінет міністрів України підтримав запровадження "карантину вихідного дня" - з 14 до 30 листопада 2020 року. Вранці того ж дні у Львові на акцію протесту зібрались підприємці, які не підтримували запровадження карантину. Міський голова Львова Андрій Садовий долучився до акції. Він наголосив, що у Львові таке рішення уряду підтримувати не будуть.
Своєю чергою, Денис Шмигаль зазначив, що за рішенням Уряду протягом вихідних заклади, визначені в переліку, підлягають закриттю або не повинні приймати відвідувачів. А також наголосив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об’єктів, що внесені до переліку постанови.