Самопроголошений президент білорусі олександр лукашенко заявив, що рф хоче брати участь у переговорах щодо мирного врегулювання війни в Україні.
Про це повідомив лукашенко на засіданні Ради безпеки країни, міністр закордонних справ володимир макей після засідання СБ, пише УП цитуючи держінформагентство "БелТА"
"Я хочу просто вперше вам позначити сьогодні нашу позицію, яка доведена до міністра закордонних справ і доручено МЗС її реалізувати.
Не може бути переговорів без участі білорусі. Якщо ви нас ув'язали в це, насамперед, західні країни, то на цих переговорах, певна річ, має прозвучати позиція білорусі.
Ми виходимо не з того, що нас в один кошик занурили з росією. Ні. Ми виходимо з того, що ця війна – за парканом нашої країни. І вона серйозно впливає на ситуацію в білорусі. Тому жодних сепаратних за спиною Білорусі домовленостей не може бути", - сказав лукашенко.
Міністр закордонних справ володимир макей після засідання Ради безпеки рб заявив, що "до України та росії доведено позицію про необхідність участі білорусі у переговорах".
Пряма мова: "Ми готові зробити свій посильний внесок і в переговорний процес. Не лише інтереси та гарантії безпеки мають бути передбачені щодо України та росії, а й білорусі".
лукашенко також анонсував нову зустріч із президентом росії володимиром путіним "найближчим часом".
Нагадаємо: Хоча режим лукашенка офіційно не оголосив війну Україні, він продовжує надавати територію країни російському агресору як майданчик для дислокування і перекидання військ. З териорії білорусі російська армія завдає авіа та ракетних ударів по мирних містах України.
11 березня лукашенко на зустрічі з путіним у москві заявив, що "Україна готувалася напасти на спільні війська рф та рб на території білорусі".
Секретар РНБО України Олексій Данілов неодноразово закликав білорусів не дозволити втягнути себе у війну рф проти України: краще залишатися вдома, ніж вертатись назад вантажем "200".
Білоруські "рейкові партизани" намагаються чинити опір російській агресії проти України, здійснюючи диверсії на залізниці, та заважаючи окупантам переикдати техніку в Україну.