Львів готовий поборотись за право приймати Зимові Олімпійські ігри у 2030 році та проводити юнацькі Зимові Олімпійські ігри 2028 року. Таку заяву зробив міський голова Львова Андрій Садовий під час відкритої зустрічі та прес-брифінгу з президентом НОК України, членом виконавчого комітету МОК, олімпійським чемпіоном, Героєм України Сергієм Бубкою. Про це інформує прес-служба ЛМР.
«Це справді дуже потужний, але й дуже непростий проєкт. Сьогодні дуже велика конкуренція — мусимо це розуміти. Але хто не мріє, той не досягає мети.
Так склалося історично, що Україна не є країною зимових видів спорту. Зате ми дуже успішні й сильні в літніх видах спорту. Але не може країна, яка має гори, не розвивати й зимові види спорту. Тому Олімпійські ігри мають стати важливим додатковим поштовхом до розбудови інфраструктури. Коли проводяться Олімпійські ігри, для міжнародного олімпійського комітету дуже важливою є вся інфраструктура міста, адже більшість фінансових затрат на проведення змагань — це, власне, інфраструктурна складова, яка залишається й опісля. Так сталося і після Євро-2012: сьогодні Львів має сучасний стадіон, сучасні дороги.
Треба будувати українську спортивну систему, яка даватиме результати. Перемоги наших спортсменів дають поштовх, щоб нація була здоровою та успішною.
Ваш регіон — спортивний. У вас велика історія, великі успіхи. І сьогодні Львів сказав «так!» розвитку спорту", — сказав Президент НОК України Сергій Бубка.
«Ми провели великий об’єм роботи в 2010−12 роках, тому що працювала велика робоча група, було залучення дуже багатьох державних інституцій, є люди, які це все робили. Ми зараз піднімаємо всі ці напрацювання, тому що є види спорту, які мали би проходити у Львові, а є види спорту, які треба проводити в Карпатах. Нам треба вибудовувати великий потужний гірськолижний курорт, а таких в Україні треба 10. Але найголовніше те, що олімпійський рух — це є здоровий спосіб життя, і це є здоров’я для наших дітей. Тому тільки вперед. Ціль дуже амбітна: Львів — місто-господар олімпіади. Об’єднуємо потенціал. Якщо не ми, то хто?», — сказав міський голова Львова під час брифінгу для журналістів.
Андрій Садовий наголосив, що для якісного проведення заходу такого рівня Україні ще слід багато попрацювати. Зокрема, щоб була стабільна політична ситуація, та добра економічна складова. Втім, ще є достатньо часу, щоб досягти такого стану, а в контексті роботи, яку попередньо було проведено, Львів вже має певні думки та напрацювання, які можуть стати основою для подальшої роботи.
«По-перше, є збудований стадіон „Арена Львів“ і його часткова модернізація дасть змогу йому бути тим місцем, де можна проводити відкриття Олімпіади. Також в нас зарезервована ділянка для великого медіа-центру, а це практично виставковий зал. Тобто це споруди подвійного призначення. Ну, і не забуваємо, звичайно, про наші Карпати. Були проведені дуже серйозні дослідження, серйозні підготовчі роботи. Тобто це буде таких 3−4 локації Львівщини, можливо ще Франківська область зможе долучитися. Тому ми зараз це все реанімовуємо. Головне, що є благословення Національного олімпійського комітету. Тому разом — вперед до перемоги», — додав Андрій Садовий.
Олімпійський актив Львова та Львівщини сьогодні зустрівся з президентом НОК України Сергієм Бубкою. Президент НОК України, член Виконавчого комітету МОК, Олімпійський чемпіон, Герой України Сергій Бубка перебував у Львові з коротким візитом.
Відтак, відділення НОК України у Львівській області організувало відкриту зустріч та прес-брифінг за участю членів виконкому відділення, Олімпійської ради Львівщини, спортсменів-олімпійців, міського голови Львова, очільників обласної влади, народних депутатів України, представників депутатського корпусу Львівщини тощо.
Обговорили актуальні питання розвитку олімпійського руху у Львівській області та у Львові. Під час заходу презентували діяльність обласного відділення за останній період, обговорили підготовку до відзначення 25-річчя Відділення НОУ України у Львівській області, також обмінялись думками щодо досвіду проведення перших Всесвітніх пляжних ігор (Катар, 2019), розглянули перспективи й потенційні можливості спорудження на території Львівщини однієї із п’яти сучасних олімпійських баз європейського рівня — Західної національної бази олімпійської підготовки.
Нагадаємо, успішні львівські спортсмени отримують від міста Львова щомісячні виплати на підготовку до Олімпійських та Паралімпійських Ігор, що наступного року відбудуться у Токіо (Японія). Допомогу надають у межах Програми підтримки львівських спортсменів, прийнятої 4 квітня 2019 року під час засідання сесії міської ради.
Інформація про стипендіатів ЛМР, які є кандидатами на участь у Олімпійських Іграх 2020:
- Анастасія Горлова (веслування), бронзовий призер Чемпіонату світу 2018, Чемпіонка Європи 2017
- Віталій Вергелес (веслування), срібний призер Чемпіонату світу, багаторазовий призер Чемпіонату Європи, Чемпіон Всесвітньої універсіади
- Юлія Ткач (боротьба), чемпіонка Світу, Європи та Європейських Ігор, учасниця Олімпійських Ігор (2008, 2012, 2016)
- Алла Черкасова (боротьба), чемпіонка Світу та Європи, бронзовий призер Європейських Ігор, учасниця Олімпійських Ігор (2016)
- Оксана Лівач (боротьба), чемпіонка Європи, призер Чемпіонату Світу та Європейських Ігор
- Анастасія Шустова (боротьба), чемпіонка Європи
- Тетяна Кіт (боротьба), чемпіонка Європи, призер Чемпіонату світу
- Андрій Квятковський (боротьба), учасник Олімпійських ігор
- Павло Коростильов (кульова стрільба), чемпіон Юнацьких олімпійських Ігор, Світу та Європи, бронзовий призер Європейських ігор
- Станіслав Горуна (карате), чемпіон Всесвітніх та Європейських ігор, Чемпіон Європи та світу
- Галина Мельник (карате), бронзовий призер Європейських Ігор
- Катерина Крива (карате), призер етапів кубків світу
- Ксенія Пантєлєєва (фехтування), бронзовий призер Чемпіонату світу
- Олена Старікова (велоспорт), призер Чемпіонату світу та Європи, срібний призер Європейських Ігор
- Вероніка Марченко (стрільба з лука), бронзовий призер Європейських Ігор, чемпіонка Європи
- Георгій Іваницький (стрільба з лука), чемпіон світу, бронзовий призер Європейських Ігор
- Маркіян Івашко (стрільба з лука), бронзовий призер Європейських Ігор
- Сергій Макаревич (стрільба з лука), призер етапів кубків світу
- Павло Закашевський (важка атлетика), призер Чемпіонату Європи.
Спортсмени-паралімпійці:
- Антон Дацко (фехтування), чемпіон Паралімпійських Ігор
- Андрій Демчук (фехтування), чемпіон Паралімпійських Ігор
- Наталія Морквич (фехтування), чемпіонка етапів кубків світу, призер Чемпіонату світу
- Роман Павлик (легка атлетика), багаторазовий чемпіон Паралімпійських Ігор
- Орися Ільчина (легка атлетика), чемпіонка світу
- Віктор Дідух (настільний теніс), чемпіон Паралімпійських Ігор.