Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Політика

Львів та Фрайбург розширюють співпрацю

Міський голова Львова Андрій Садовий зустрівся із представниками міської ради Фрайбурга, які 2 травня завітали в мерію. Про це повідомили у ЛМР.
Фото: ЛМР

На зустрічі поспілкувались про подальшу співпрацю у сфері культури й медицини, а також обговорили можливість створення інституції для перебудови українських міст.

Зокрема, в мерію завітали Ніколь Хорсткьоттер, начальниця відділу міського голови Фрайбурга, Анке Відеманн, заступниця начальника відділу, керівниця міжнародної групи міської ради Фрайбурга, та Пітер Карп, директор театру міста Фрайбург.

Спершу Андрій Садовий подякував за плідну співпрацю місту-побратиму Фрайбургу, яке від початку повномасштабного вторгнення росіян надавало значну медичну і соціальну підтримку Львову, а також стало одним із перших партнерів створення реабілітаційного корпусу центру UNBROKEN, надавши 500 тисяч євро на будівництво одного з поверхів.

Відтак, мер коротко розповів про новий інноваційний хірургічний центр в межах екосистеми НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), який проєктує всесвітньо відомий японський архітектор Шігеру Бан, а також про нові проєкти екосистеми, над якими працюють спільно з різними іноземними партнерами.

«Ми вражені масштабами вашої праці. Нам важливо зрозуміти, який сегмент Фрайбург може обрати для подальшої кооперації з вами. Ми були б дуже раді присвятити частинку нашого міста співпраці з вами у важливих проєктах», – зауважила Ніколь Хорсткьоттер, начальниця відділу міського голови Фрайбурга.

Андрій Садовий запропонував створити нову інституцію для перебудови українських міст. Йдеться про напрацювання нових ідей у різних сферах – архітектура, культура, медицина, економіка, екологія тощо, та обмін цим досвідом між містами.

«Маємо дуже добру співпрацю з Фрайбургом. Ваше місто – дуже інноваційне, тому пропонуємо проєкт з перебудови українських міст. Раніше з мерами Манчестера і Ліверпуля ми заснували UNBROKEN Cities для розвитку реабілітації. Але важливо створити окремий спеціальний інститут, де би напрацьовували нові ідеї і обмінювалися досвідом у різних сферах життя», – зазначив Андрій Садовий.

Також на зустрічі обговорили можливість створення у Львові артцентру з окремими кімнатами-резиденціями. Адже, як наголосив мер, мистецтво – це особлива і вкрай важлива реабілітація і для військових, і для цивільних людей, які постраждали внаслідок війни.

До слова, представники міської ради Фрайбурга також відвідали Національний центр реабілітації НЕЗЛАМНІ (UNBROKEN), і мають намір побувати у центрі «Незламні матусі» та центрі ментального здоров’я на базі Першого медоб’єднання Львова.

Довідка

Львів та Фрайбург підписали угоду про співпрацю влітку 1989 року.  

У червні 2022 року мер Фрайбурга Мартін Горн був з візитом у Львові: тоді він відвідав найбільше модульне містечко для українців у Львові, а також Перше медичне об’єднання.

Фрайбург став одним із перших партнерів створення реабілітаційного корпусу центру UNBROKEN у Львові, надавши 500 тисяч євро на будівництво одного з поверхів центру. Під час міжнародного реабілітаційного форуму у квітні 2023 року у Львові, в центрі UNBROKEN відбулося офіційне відкриття цього поверху, названого на честь міста Фрайбург.

8 березня 2024 року у Фрайбурзі на благодійному концерті міського оркестру, що відбувся у межах проєкту «НаДія – Надія і Дія», зібрали 40 тисяч євро для реабілітаційного центру UNBROKEN. А міська рада Фрайбурга додала до цієї суми ще 60 тисяч євро.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ