Слухай онлайн
Cуспільство

Львів відвідали австрійські експерти із міського садівництва та городництва

Минулого тижня в межах міжнародного обміну досвідом до Львова завітали два експерти із Відня, які займаються облаштуванням міських садів і городів по всій Австрії.
фото: Ірина Довгополюк

Про це інформує пресслужба ЛМР.

У межах міжнародного обміну досвідом із урбан-садівництва з 27 до 30 вересня до України завітали представники громадської організації Verein Gartenpolylog Давід Штанцель та Кордула Фьотч. Вони відвідали Львів та Ужгород та поділилися з місцевими організаціями власним досвідом створення та мережування міських садів і городів по всій Австрії протягом останніх 15 років.

Переймали досвід та ділилися власними напрацюваннями у Львові громадські організації «Плато», «Екотерра», «Пермакультура в Україні», які облаштовують публічний сад-город у парку «Залізна вода», а також садівники Залізничного та Галицького району.

«Під час презентації колег з Австрії ми, серед іншого, почули, що громадські сади показали себе як ефективний інструмент включення мігрантів у життя спільноти. Так, для Львова ця проблема не є актуальною, але ми досі, як спадок з радянських часів, маємо доволі низький рівень довіри у суспільстві, а тому вважаємо, що сади та городи у міському просторі потрібні не тільки для альтернативного дозвілля, але й для розвитку культури спільнотворення та відкритості», - ділиться координаторка природоорієнтованих проєктів громадської організації «Плато» Анжеліка Зозуля.

Окрім презентацій, у межах обміну відбувся ознайомчий візит гостей на міську станцію компостування. Львів’яни ознайомили австрійських колег із особливостями муніципальної переробки органічних відходів, а також змайстрували на території саду-городу в «Залізній воді» двосекційний компостер.

Обмін відбувся за сприяння Австрійського бюро кооперації у Львові та міста Відень.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ