Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівщина подарувала національні костюми українським творчим колективам в Узбекистані

Львівська обласна державна адміністрація забезпечила пошиття українських національних костюмів для самодіяльних колективів Українського культурного центру "Славутич", що впродовж багатьох років активно працюють у місті Ташкенті, Узбекистан.

Сьогодні, у 205-ту річницю з дня народження Кобзаря на Львівщину завітали представники української діаспори в Узбекистані, відтак, у подарунок для українських творчих колективів в Узбекистані передали повні комплекти дорослих та дитячих українських костюмів, а також Олег Синютка вручив заступниці голови Республіканського Українського культурного центру Славутич Оксані Довгун "Кобзар" Тараса Шевченка.

“Написаний великим українцем про нас, українців, але для цілого світу. Пам’ятайте, ми з вами вільні люди великої країни”, – зазначив очільник області

“Дякую за такі щирі подарунки, то для нас, української діаспори в Узбекистані, дуже важливо”,  –  підкреслила заступниця голови Республіканського Українського культурного центру Славутич Оксана Довгун.

Директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Мирослава Туркало наголосила на необхідності поглиблювати співпрацю з українською діаспорою та розвивати українську культуру за кордоном.

"Надзвичайно важливо провадити активну співпрацю з українською діаспорою. Це наші дипломати, які є носіями правдивих знань про Україну та створюють позитивний імідж нашої держави у світі. Ми хочемо, щоб наші співвітчизники за кордоном, зокрема в Узбекистані, з гордістю усвідомлюючи себе українцями, відчували, що Україна з ними. Для цього потрібні не тільки наші слова, але й реальні дії, наслідком яких має бути зміцнення та зростання позитивного міжнародного іміджу України у світі. Тому докладаємо максимум зусиль для популяризації українського культури, збереження рідної мови та національних традицій, заохочення української молоді за кордоном до активного мистецько-культурного життя та збереження національної самобутності українців за кордоном. Створення спільних міжнародних мистецьких проектів, налагодження й активізація співпраці з громадськими організаціями української діаспори, потужна презентація творчого потенціалу Львівщини за кордоном, збільшення кількості поїздок колективів професійних та аматорських творчих колективів Львівщини, закупівля художньої та науково-публіцистичної української літератури для культурних та освітніх потреб закордонних українців, сприяння у виготовленні національних костюмів та забезпеченні національною сувенірною продукцією для українських культурних центрів - це далеко не повний перелік наших реальних справ, спрямованих на реалізацію державної політики у сфері розвитку та поглиблення співробітництва із українською діаспорою", – наголосила Мирослава Туркало.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ