Слухай онлайн
Культура

Львівська національна філармонія запрошує на онлайн-концерти

Уже традиційно, з четверга по неділю, на офіційних ресурсах Львівської національної філармонії відбудуться трансляції концертів та архівних записів, - інформує прес-служба ЛОДА..
Львівська національна філармонія

Цього тижня філармонія запланувала ще більше подій наживо:

14 травня о 18 год відбудеться онлайн-концерт «Саєнко&Ткачик». Скрипалька Марія Ткачик та піаніст Данило Саєнко виконають твори Шуберта, Скрябіна і Брамса.

Соната для скрипки і фортепіано ля мінор Франца Шуберта входить до невеличкого циклу з трьох композицій (тв.137) та є другою за порядком. Це були перші спроби митця в такому жанрі. Композитор, на жаль, так і не почув їх у живому виконанні (видали їх лише у 1836 році). Через невеликі розмірами, іноді їх ще називають сонатинами. 

Соната для скрипки і фортепіано Йоганнеса Брамса покаже іншу грань почуттів: у 4-частинній композиції втілились пристрасть, драматизм і ніжність. Також у виконанні Данила Саєнка прозвучать 7 вибраних прелюдій з тв. 37 та тв.11. 

Трансляцію можна буде переглянути за посиланням

У п’ятницю серію онлайн-концертів продовжить музичний перформанс «Визволення з плаского світу» для фортепіано та електроніки від Остапа Мануляка. 

"Визволення з плаского світу” – це маніфест солідарності з творчими людьми що відкидають різомність постійних мережувальних змін, віднаходять ґрунт під ногами і встають з колін, визволяючись із пастки “плаского світу” (Ґілена) і “життя в брехні” (Гавела). Матеріал перформансу будується на цеглинах-цитатах із улюблених творів модерністів та аванґардистів, які є точкою опори для пілонів нової музичної конструкції», – розповів Остап Мануляк.

Трансляцію можна буде переглянути за посиланням.

16 травня Україна щорічно відзначає День Європи. Тож цього дня Львівська національна філармонія запрошує «незвичний захід», приурочений цій події. Відбудеться він без глядачів, проте – сповнений емоціями і європейським шармом.

Чому День Європи особливий для українців? Вікова дотичність до європейської культури міцно укорінилася і в Україні. І справа тут не в тому, що географічно ми є центром Європи. Відзначення цього свята в Україні – це важливий крок у зміцненні самоідентифікації як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Заходу – незважаючи на обставини.

На сцені Концертного залу Людкевича прозвучить Маленька урочиста меса італійського композитора Джоакіно Россіні. Її виконуватимуть: Софія Соловій (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Сергій Кутепов (тенор), Юрій Григораш (баритон), Мирослав Драган (фортепіно), Оксана Рапіта (фортепіано), Олена Мацелюх (орган), Камерний Хор «Глорія». Диригуватиме Володимир Сивохіп.

Трансляцію можна буде переглянути за посиланням.

Завершить тиждень трансляція архівного запису «Історії солдата» Ігоря Стравінського, яка буде приурочена до Міжнародного дня музеїв. Розпочнеться подія о 18 год 17 травня.

Детальну інформацію про події можна знайти на офіційному сайті Львівської національної філармонії.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ