Слухай онлайн
Cуспільство

Львівська облрада візьметься за означення географічних брендів

Голова комісії з питань євроінтеграції, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Львівської обласної ради Наталія Галецька заявила, що необхідно реєструвати бренди місцевих товарів та географічно означити продукти, вироблені на Львівщині.
Наталія Галецька, фото - пресслужба ЛОР

Про таку ініціативу вона розповіла в етері Радіо Перше, - передає пресслужба ЛОР.

Очільниця комісії зазначила, що в інформаційну епоху важливий не лише продукт, а й уявлення, інформація яку він несе.

«Означити глину з Гавареччини, львівську каву, дрогобицьку сіль, яворівський пиріг - це означає підвищити цінність та довіру до нашої місцевої продукції, заявити про власні традиції», - пояснила Наталія Галецька.

На її думку, така ініціатива є необхідністю, адже географічне означення - це спосіб підвищення вартості через формування впізнаваного бренду.

«В Угоді про асоціацію тисячі найменувань товарів з ЄС, які офіційно визнані та захищені. Серед українських зареєстровані бренди «херсонський кавун», «мелітопольська черешня», «гуцульська бринза». Але саме з Львівщини недостатньо таких ініціатив. Насправді треба організувати та запустити процес, зібрати виробників, об'єднати їх з владою і зареєструвати ці географічні означення в Україні, а згодом й за кордоном», - переконана депутатка.

Вона пояснила, що промоція територій є актуальним питанням у порядку денному депутатських комісій. І додала, що маючи власні місцеві бренди про них можна легше інформувати туристів. Та й у іноземців, які приїдуть на Львівщину впізнаваний продукт, внесений в міжнародні списки товарів, буде викликати більше довіри й зацікавленості.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ