Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Львівські лікарі врятували 7-річного хлопчика, який міг загинути від розриву кишківника

Хірурги дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова екстрено прооперували хлопчика, який впав з велосипеда та міг загинути від розриву кишківника. Дитину привезли з області у вкрай важкому стані. Про це повідомляє ЛМР.
Фото: Лікарня святого Миколая

Нещасний випадок стався у селі Бортків на Львівщині. 7-річний Максим Хамул ввечері катався з друзями на велосипедах, випадково заїхав у яму, впав і сильно вдарився животом об кермо. Вдома хлопчик поскаржився на біль, тож мама дала синові знеболювальне. Серед ночі Максимко почав блювати, а живіт болів усе більше.

Вранці дитину повезли до районної лікарні. На УЗД і рентгені медики побачили, що в черевній порожнині збирається рідина та повітря, і екстрено відправили дитину до Львова – у лікарню святого Миколая.

Просто з карети «швидкої» Максимка одразу забрали на операційний стіл. Стан хлопчика був уже вкрай важким: йому було складно дихати, знизився тиск, розпочалась інтоксикація. Хірурги вирішили оперувати дитину лапароскопічно, тобто без великого розрізу.

«У животі Максима ми зробили 3 маленькі проколи по 5 міліметрів. Штучно надули живіт і потім зайшли в нього камерою. Оглянувши черевну порожнину зсередини, ми знайшли розрив стінки тонкої кишки – довжиною аж 3 см. Через цей отвір вміст кишківника і виходив у сам живіт – це та сама рідина, яку було видно на УЗД та рентгені. Окрім цього, у дитини було запалення очеревини, тобто перитоніт», – розповідає Денис Конопліцький, завідувач хірургічного відділення лікарні святого Миколая.

Близько двох годин фахівці рятували життя маленького пацієнта. Лікарі очистили живіт хлопчика від кишкового вмісту та зашили тонку кишку. А також за допомогою спеціального апарату відсмоктали гній, що встиг утворитися та оповив кишківник і очеревину дитини. Без цього невідкладного втручання Максимко б не вижив. Адже запальний процес очеревини, тобто перитоніт, перейшов би на весь організм та вразив би всі внутрішні органи.

Зараз Максим вже повернувся додому, де впевнено одужує. Попереду в нього перші літні канікули, які він, завдяки лікарям, проведе повністю здоровим.Львівська міська рада: https://city-adm.lviv.ua/news/science-and-health/medicine/302099-lvivski-likari-vriatuvaly-7-richnoho-khlopchyka-iakyi-mih-zahynuty-vid-rozryvu-kyshkivnyka

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ