Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Здоров'я

Львівські лікарі видалили велику пухлину на шиї у 15-річного хлопця

Хірурги дитячої лікарні святого Миколая Першого медоб’єднання Львова провели дуже складну операцію, під час якої видалили пухлину на шиї у 15-річного хлопця. Ця пухлина могла вбити юнака будь-якої миті, спричинити зупинку дихання або інсульт. Про це інформує ЛМР.
Фото: Лікарня святого Миколая Першого

Операція була дуже ризикованою, адже пухлина розташувалась у місці сплетінь життєво важливих судин та нервів. Однак хірурги дитячої лікарні зважили всі ризики та взялися за це надскладне втручання.

Пацієнт – Артем із Одеси. Коли розпочалася велика війна, хлопець з родиною виїхав за кордон. Батьки прагнули убезпечити сина від ракетних атак, однак на чужині його наздогнала інша небезпека. Якось підліток помітив у себе на шиї припухлість. З часом вона збільшилась – до розміру невеличкого курячого яйця. Мама Артема звернулася за допомогою до іноземних спеціалістів. За кордоном хлопцеві зробили УЗД і сказали, що це може бути пухлина. Родина повернулася до Одеси. Вдома юнака дообстежили, провели МРТ і КТ та підтвердили підозри іноземних колег. Це дійсно була пухлина – попередньо, доброякісна.

Найбільшим викликом для медиків стало небезпечне розташування новоутвору – в ділянці шиї, де проходять нерви та судини, що забезпечують дихання та кровообіг у мозку. Видаляти таку пухлину – великий ризик. Водночас без операції хлопець міг загинути, бо пухлина вже тиснула на трахею, життєво важливі судини та нерви, і могла спричинити зупинку дихання або інсульт.

Батьки зважили всі ризики і вирішили довіритися львівським хірургам.

«Коли хижак нападає на жертву, він завжди кусає в шию – там зосереджені всі життєво важливі судини та нерви. Пухлина в Артема знаходилася в межах судинно-нервового пучка: його утворюють сонна артерія, внутрішня яремна вена і блукаючий нерв, також тут шийне та нервове сплетення. Якщо під час операції зачепити будь-що із цього, виникнуть серйозні ускладнення і дитина може загинути», - розповідає про складність операції медичний директор дитячої лікарні святого Миколая, хірург Олександр Калінчук.

На момент останнього передопераційного обстеження, новоутвір був уже розміром з грушу та відчутно стискав дихальні шляхи. Діаметр трахеї юнака звузився аж в чотири рази – до 6 міліметрів. Тоді як норма – від 1,6 см до 2,5. Без термінового втручання пухлина могла просто задушити Артема.

Спершу львівські спеціалісти мали переконатися, що новоутвір не злоякісний. Для цього провели біопсію – взяли забір шматочка пухлини та підтвердили, що вона доброякісна. Опісля розпочали надскладне хірургічне втручання.

Аби не пошкодити судини та зберегти життєво необхідні нерви, Артема оперували під мікроскопом. Також хірурги задіяли спеціальні ультразвукові ножиці, адже це обладнання самостійно підбирає необхідну температуру нагріву тканин та мінімізує крововтрату.

Операція тривала близько трьох годин. Команді дитячих хірургів вдалося не зачепити жодних життєво важливих судин і нервів та повністю видалити пухлину. Тепер Артем абсолютно здоровий і вже повернувся додому, в Одесу.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ