Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські рятувальники перевірили 114 будинків на дотримання пожежної безпеки

Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
Фото: ДСНС
1/4
Як повідомили Гал-інфо у прес-службі ДСНС Львівської області, рятувальники перевірили 114 житлових будинків підвищеної поверховості на дотримання правил пожежної безпеки

Протягом 2019 року підрозділами Головного управління ДСНС у Львівській області на виконання доручення Прем’єр міністра України проведено перевірки 114-ти житлових будинків підвищеної поверховості, розташованих на території м. Львова та Львівської області.

За результатами проведених перевірок встановлено, що будинки підвищеної поверховості експлуатуються у вкрай незадовільному протипожежному стані.

Проведеним аналізом матеріалів перевірок встановлено наступне:

  • у 80 % житлових будинках системи протипожежного захисту (автоматична пожежна сигналізація, система протидимного захисту та мережа внутрішнього протипожежного водопроводу) знаходяться в неробочому стані. Пожежні кран-комплекти не справні, або не проводиться їх перевірка на працездатність. Пожежні кран 
  • комплекти не укомплектовані пожежними рукавами та стволами.
  • у 85 % житлових будинків є зауваження щодо експлуатації незадимлюваних сходових кліток типу Н1.
  • електроосвітлювальна мережа експлуатується з порушенням вимог нормативних актів. З’єднання електричних кабелів в електророзподільних коробках не проводяться за допомогою опресування, зварювання, паяння або затискачами. Допускається експлуатація тимчасових дільниць електромережі та експлуатація світильників з лампами розжарювання без захисного суцільного скла (ковпаків).
  • у всіх житлових будинках технічні приміщення не забезпечені первинними засобами пожежогасіння.

Загалом в ході проведених перевірок до виконання запропоновано 2644 порушень вимог законодавства у сфері пожежної та техногенної безпеки. До адміністративної відповідальності притягнуто 69 керівників ЛКП, ЖБК, управляючих компаній та ОСББ та підготовлено дві позовні заяви до адміністративного суду Львівської області для прийняття рішення щодо призупинення експлуатації нежитлових приміщень розташованих в будинках по вул. Зубрівській, 32 ОСББ ʺЗубрівська 32ʺ (приміщення автомобільного паркінга) та Науковій, 29 ОСББ ʺНаукова 29ʺ (приміщення технічного поверху).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ