Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські школярі освоїли навички надання першої медичної допомоги

Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
Фото Львівська ОДА
1/5
Сьогодні, 11 вересня, в багатьох країнах світу відзначають Всесвітній день надання першої допомоги (World First Aid Day). До цієї дати Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги (ВРР) організувала безоплатні навчальні курси з домедичної допомоги BLS для учнів від 12 до 17 років у 12 регіонах України. Про це повідомили Гал-інфо у пресслужбі ЛОДА.

Зокрема у Львівській області таке навчання провели у ліцеї ім. Івана Пулюя та ЗОШ «Берегиня», що у Винниках. Школярі відпрацьовували практичні навики у невеликих групах з дотриманням карантинних норм. Загалом навчанням охопили біля сотні дітей.

Учні освоїли:

- практичні навички надання домедичної допомоги постраждалому:
- навчались перевіряти свідомість та дихання;
- проводити серцево-легеневу реанімацію;
- звільняти дихальні шляхи від стороннього тіла;
- користуватися автоматичним зовнішнім дефібрилятором (АЗД). 

Учні, які успішно пройшли курс, отримають сертифікати від European Resuscitation Council (ERC) і це, як зазначають організатори, вперше в практиці України, коли діти отримають сертифікати за міжнародними стандартами.

Навчали першої медичної допомоги школярів інструктори «Всеукраїнської Ради Реанімації», які мають відповідну сертифікацію ERC.

«Даним заходом ми привертаємо увагу молоді до тематики медичної допомоги, як соціально значущої теми в суспільстві, також навчання дасть можливість дітям правильно реагувати на екстрену ситуацію та не розгубитися у критичний момент»,-  зазначають організатори.

За один день інструктори Всеукраїнської Ради Реанімації проведуть 100 курсів у школах в кожному регіоні України та навчать рятувати життя 1000 учнів віком від 12 до 17 років.

Довідково  

Всеукраїнська громадська організація «Всеукраїнська рада реанімації (ресусцитації) та екстреної медичної допомоги» (далі – ВРР), заснована в 2011 році та є професійною медичною Організацією, яка проводить свою діяльність у сфері екстреної медичної допомоги. Основною метою є сприяння створенню дієвої та ефективної системи екстреної медичної допомоги в Україні.

ВРР є єдиним в Україні провайдером курсів Європейської Ради Реанімації (ERC) та Національним органом Європейського товариства з екстреної медицини (EUSEM) в Україні. Члени ВРР є позаштатними експертами МОЗ за напрямком «медицина невідкладних станів».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ