Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Львівські школярі пройшли тренувальний вишкіл у Карпатах

Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
Фото: ЛМР
1/8
35 найуспішніших учнів центрів національно-патріотичного виховання Львова провели тижневі вишкільні тренувальні збори із фаховими інструкторами бойової бригади «Хартія». Про це повідомляє ЛМР.

Вишколи були присвячені лідерству: учнів не навчали лідерства на словах, а ставили у складні обставини, що дозволяло проявити їхні лідерські навички.

З 24 по 27 березня школярі проходили комплексний вишкіл рекрутингово-просвітницького центру «Хартія Хаб» 13-ї бригади оперативного призначення НГУ «Хартія». Впродовж 4 днів діти виконували різні завдання, що перед ними ставили інструктори центрів національно-патріотичного виховання Львова та «Хартії». Найцікавіше, що вони не знали свого розпорядку дня наперед, всі завдання виникали “спонтанно”. Зокрема школярам включали імпровізовану тривогу (навіть вночі), щоб вони вчились працювати оперативно в стресових умовах. Також вони втікали від дронів, ховались від навчальних гранат, евакуйовували «поранених», наклали турнікети та багато іншого.

«Ми відібрали на чотириденний вишкіл найбільш ініціативних дітей з усіх осередків національно-патріотичного виховання Львова. Ми не розказуємо їм, як бути лідером, а створюємо різні стресові умови, де їхні лідерські якості можуть проявитись. Кожен день складається як з практичних компонентів, так і світоглядних та засадничих. Кожного дня вони мають практичні заняття з тактичної медицини, вогневої підготовки, мінної безпеки чи орієнтування на місцевості, а також із фахівцями «Хартії» обговорюють питання лідерства, державності, патріотизму та громадянства», – розповів Тарас Пристацький, практичний психолог центру національно-патріотичного виховання «Воля».

«Ми ділимось з дітьми своїм бойовим досвідом, розповідаємо про те, як боремось з ворогом на сході, передаємо знання, здобуті нами впродовж трьох років повномасштабної війни. Дуже подобається, що діти стараються, віддаються повністю, хочуть трохи більше навчитись. Їм цікаво, а це нам дуже важливо», – зазначив Андрій Дожджанюк з позивним «Рейн», інструктор з тактичної медицини бригада «Хартія».

Під час фінальної тактичної гри учні мали важливе завдання – звільнити двох журналістів, яких «ворог» взяв у полон. Учасники вишколу поділили між собою територію і завдання та постійно зв’язувались між собою по раціях, щоб співпрацювати і виконати це завдання. Весь цей час їх переслідували противники і вони повинні були захищатись лазерною зброєю. Якщо когось було «поранено», команда мала безпечно доставити цього бійця до пункту евакуації.

«Я вражена від цього вишколу! Найбільше мені сподобалось те, що все тут відбувалось неочікувано, ми не знаємо, що буде через 5 хв: може початися тривога, буде лекція чи матимемо практичне заняття з тактичної медицини. В такий спосіб ми тренуємо свої психічну стійкість і готові до будь-якої стресової ситуації. Це дуже важливі навички, які ми проживаємо, а не просто слухаємо в теорії», – поділилась Ярина Голубська, учениця школи №84.

До слова, рекрутингово-просвітницький центр «Хартія Хаб» планує й надалі співпрацювати з центрами національно-патріотичного виховання Львова, покращувати їх навчальну програму та робити спільні вишколи, щоб українська молодь росла свідомою та патріотичною. 

Нагадаємо, у Львові діє 14 центрів національно-патріотичного виховання, де навчаються учні старших класів усіх шкіл громади. Навчання у центрах є абсолютно безкоштовним для всіх львівських учнів, оскільки їх фінансування здійснюється з бюджету міста. Тут працюють переважно учасники бойових дій, які, як ніхто інший, можуть фахово навчати школярів. Центри мають чотири основні напрямки навчання: домедична підготовка, вогнева (стрільба), тактична і цивільний захист та психологія. Навчання тут є максимально практичним, адже центри мають якісну матеріальну базу: мультиборди, манекени для відпрацювання навичок домедичної допомоги, масогабаритні макети зброї, розхідні матеріали тощо. 

Важливою складовою навчання в центрах є виїзні тренувальні збори, вишколи та змагання, на яких школярі можуть отримані знання застосувати на практиці.

Загалом навчання у центрах національно-патріотичного виховання проходять 13 тисяч учнів 10-11 класів львівських шкіл, а також приватних закладів освіти. 

У другій половині дня центри працюють у форматі гурткової діяльності для школярів різного віку. Також у центрах проводять безплатні навчання з основ цивільного захисту та домедичної допомоги.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ