Як інформують у прес-службі ДСНС, 20 грудня, львівським школярам презентували навчальну гру "Ріскленд".
На базі Львівської середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ступеня "Школа радості" з поглибленим вивченням англійської мови, відбувся "Урок безпеки" від рятувальників ГУ ДСНС України у Львівській області та презентація дитячої навчальної гри "Ріскленд".
Другокласникам розповіли про основні небезпеки, які можуть виникнути під час новорічних свят та як їх уникнути, правила безпечного поводження із піротехнічними виробами, як зробити новорічну ялинку безпечною, куди звертатись у випадку виникнення надзвичайної ситуації чи пожежі.
Далі рятувальники презентували школярикам гру, яка вчить дітей, як поводитись у різних надзвичайних ситуаціях.
Клас поділився на 4 команди. За допомогою великої гральної дошки, грального кубика, 24 карток із запитаннями та 24 карток із сюрпризом, школярі вивчали основні правила безпеки. Ідучи шляхом гри, діти просувалися вперед, а іноді були змушені відступити назад. На деяких полях були потрібні картки з питаннями, відповіді на які спрямовані на те, аби допомогти дізнатися про запобігання надзвичайним ситуаціям.
Паралельно деякі учні бавилися цією ж грою, але у настільному варіанті. Тут вже кожен грав сам за себе, та показував свої знання індивідуально.
Важливим фактором перемоги є злагоджена командна робота. Так і для рятувальників цей фактор є пріоритетним. Адже вміння взаємодіяти та підтримувати один одного є запорукою ефективного результату. Діти під час гри відчували себе наче вогнеборці, які працюють у команді.
Довідка: ВГО "Побратими" та проект "Добровольці-вогнеборці" розробили адаптовану для України настільну гру "Ріскленд" (Riskland) від UNICEF. Це гра про те, як реагувати у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також попереджати такі випадки. І все це у розважальній формі на конкретних прикладах.
Вперше гру «Riskland» презентували у 2004 році для дітей, які проживають на сейсмічно активних територіях у Латинській Америці. Згодом гра стала світовою сенсацією та була перекладена 15 мовами світу.
До цього року української версії не було.
Українська версія гри адаптована до ризиків, які існують на українських територіях. Команда соціального проекту "Добровольці-вогнеборці" використала більш релевантні ситуації у адаптації гри: повені, зсуви, пожежі тощо.
Гра є безкоштовною для використання і поширення у некомерційних цілях.
Ви можете отримати доступ до всіх готових до друку матеріалів за посиланням.