У Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові проходить відновлення 38-річний розвідник Руслан Пригода, який під час виконання бойового завдання на Курщині втратив ліву ногу, але вже з протезом мріє здійснити свою давню мрію – піднятися в гори.
38-річний львів'янин Руслан Пригода, який до війни працював у крафтовій пивоварні, став на захист України влітку минулого року, приєднавшись до розвідувального взводу 4-ї ОМБр. Під час свого четвертого бойового виходу на Курщині група розвідників потрапила під ворожий обстріл дронами-камікадзе, внаслідок чого Руслан отримав важке поранення та повністю втратив ліву ногу.
Захисник пригадує, як побачив FPV-дрон, що летів прямо на нього, впав у насип, а потім відчув сильний удар та зрозумів, що поранено ногу. Першу медичну допомогу йому надали у стабілізаційному пункті, після чого евакуювали до Сум, де лікарі провели ампутацію.
Руслан з мужністю сприйняв втрату кінцівки. «Я прокинувся вже після операції, підняв простирадло і побачив, що ноги у мене нема. Подумав, що це не так страшно. У мене, на щастя, не було складного процесу в плані сприйняття. Можливо, це пов’язано із підтримкою моєї дружини та сім’ї, адже вони завжди поряд і я одразу просто прийняв той факт, що тепер я без кінцівки і все», – розповідає він.
Наразі Руслан проходить реабілітацію та готується до протезування в Національному реабілітаційному центрі UNBROKEN у Львові. На його правій нозі, яка також була поранена, встановлено апарат зовнішньої фіксації для зрощення перелому. Після загоєння він розпочне активну реабілітацію з протезом.
Захисник має особливу мрію – після відновлення отримати протез і піднятися в гори. «Це те, чого я дуже хочу, і знаю, що це реальна ціль», – ділиться Руслан.
Національний реабілітаційний центр UNBROKEN у Львові став унікальним місцем, де дорослі та діти, які постраждали від російської агресії, отримують комплексну медичну допомогу, включаючи реконструктивну хірургію, ортопедію та протезування. Центр не лише встановлює протези, але й виготовляє їх на місці. Поранені також отримують фізичну, психологічну та психосоціальну реабілітацію безкоштовно. Центр протезування та ортезування міжнародного рівня, відкритий за підтримки уряду Німеччини, здатний виготовляти понад тисячу протезів на рік, навчати фахівців та проводити наукові дослідження.
