28 жовтня Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса опублікував відкритий лист.
Львівський академічний молодіжний театр імені Леся Курбаса оприлюднив відкритий лист у зв’язку із ситуацією, яка склалась навколо приміщень будівлі театру по вул. Леся Курбаса, 3. Від початку свого заснування театр займає лише частину приміщень 1, 2 та 5 поверхів. Як зазначає керівництво, сьогодні весь адміністративний та творчий склад театру (а це 53 працівники) “змушений виживати на сміховинних 752,4 кв. м.”.
“Натомість пошиття та зберігання театральних костюмів, виготовлення, ремонт, зберігання декорацій та реквізиту проходять у непристосованих для цього підвалах будівлі. Та навіть репетиції вистав і заняття зі студентами факультету культури і мистецтв ЛНУ з акторської майстерності та сценічної мови часом вимушено також проходять у підвалі. Окрім того, підвал театру також служить укриттям під час повітряної тривоги. Якщо в штаті 53 людини, а посадкова кількість у глядацькому залі - до 100 місць, то на 1 людину у театрі в середньому припадає не більше 5 кв. м.”, - зазначено у листі.
Така ситуація спричиняє те, що театр не має змоги випускати більше 3-4 прем’єр на рік, “оскільки через відсутність простору неможливо реалізувати навіть репетиційний процес декількох проєктів одночасно”. Тим часом 3 та 4 поверхи будівлі перебувають у власності Львівської обласної ради, користувалась ними донедавна комунальна установа – Навчально-методичний центр культури і мистецтв Львівщини.
Театр імені Леся Курбаса зазначає у листі, що упродовж часу діяльності завжди існував конфлікт з цим центом щодо спільного користування приміщеннями. “Зважаючи на поважний вік будівлі, відсутність реставраційних робіт всередині театру та погану звукоізоляцію між поверхами, дуже часто події Центру заважали проведенню вистав в театрі, адже наші глядацькі зали знаходяться один під одним”, - читаємо у листі.
Зрештою лише на початку цього року обласний центр культури та мистецтва вирішили переселити, а тому до липня приміщення стояли порожніми. Проте вже минулого тижня стало відомо, що 3 та 4 поверхи отримав інший комунальний заклад Львівської обласної ради – Львівська медична академія імені Андрея Крупинського, яка збільшила кількість студентів на 20% у зв'язку із запровадженням нової спеціальності "Терапія та реабілітація" через виклики воєнного часу.
Як пояснив в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрій Білоус, академія звернулася до ради з проханням дати додаткові приміщення поблизу закладу, що знаходяться в районі вулиці Дорошенка. Приміщення на Курбаса, 3 найкраще відповідали вимогам академії.
"Ми розуміємо потребу розширення театру, але також маємо дбати про студентів нашого обласного навчального закладу. Діти не можуть вчитися надворі", - наголосив Андрій Білоус, закликавши всі сторони діяти в правовому полі та керуватися чинним законодавством.
Слід зауважити, що у межах розвитку дуальної освіти між Театром імені Леся Курбаса та ЛНУ ім. Івана Франка підписано договір про співпрацю. При театрі навчаться 17 студентів, які також потребують не просто аудиторій для занять, а справжнього театрального простору.
Зазначимо, що лист Театр імені Леся Курбаса адресував не лише керівництву Львівської обласної ради, але й голові Львівської обласної державної адміністрації Максиму Козицькому, в.о. начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Андрію Білоусу, депутатам Львівської обласної ради, міському голові Львова Андрію Садовому, депутатам Львівської міської ради, департаменту розвитку та його в.о. директора Ірині Кулинич, управлінню культури ЛМР та його в.о. начальника Олексію Тарабану, а також культурно-мистецькій спільноті та всій українській громадськості.